Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Nie możesz zdecydować, którą świecę wybrać? Kup wosk i sprawdź wybrane zapachy!

Nie możesz zdecydować, którą świecę wybrać? Kup wosk i sprawdź wybrane zapachy!

 

Rozumiemy te trudy. Choć sami dobrze znamy nasze zapachy, to czasem mamy problem by Wam doradzić. Najczęściej ogranicza nas język. Przykładowo ktoś mówi, że chce słodki zapach. I bardzo często okazuje się, że  „słodki zapach” dla każdego ma inny wymiar, akceptowalna intensywność słodyczy też jest różna.  Przykładowo jedni od razu kochają Carpe Cocoa, ale inni uznają, że ten zapach jest zbyt słodki. Wolą sięgnąć po Melon&Honey.

By ułatwić Wam wybór stworzyliśmy kolekcję sojowych wosków zapachowych, dzięki którym możecie przetestować wybrane zapachy świec. Wosk zapachowy waży 15g, kosztuje 5,99zł i pali się aż do 14h! To ten sam wosk, z którego tworzymy świece – ekologiczny, sojowy. Zapachy również uzyskujemy dzięki naturalnym olejkom zapachowym. Wśród naszych wosków znajdziesz wszystkie odpowiedni świec. Zarówno z kolekcji BASIC, GOLD jak i GO GREEN.

 

 

Czego potrzebujesz, by palić woski zapachowe?

Kominka. Rekomendujemy ten dostępny na naszej stronie, ale oczywiście możesz sięgnąć po inny. Ważne by kominek miał kilka centymetrów – takie bardzo niskie mogą powodować przegrzewanie się wosku. Sięgnij też po bezzapachowy podgrzewacz do kominka, by nie wpływał on w żaden sposób na zapach wosku.

Wosk możesz dzielić na dowolne porcje i w pełni kontrolować wypalaną ilość. Jego główną zaletą jest to, że znacznie szybciej uwalnia zapach i możesz go przestać palić w dowolnym momencie. Ze świecą jest inaczej – szczególnie przy pierwszym paleniu trzeba świecę wypalić aż do momentu, gdy wosk przy krawędzi naczynia będzie płynny, nie można jej też palić dłużej niż 4h.

Niektórzy zalecają mieszanie wosków, by znaleźć idealne połączenie zapachów. Oczywiście możesz się tak robić, ale nasze zapachy są wielowymiarowe i starannie komponowane. Najczęściej nie ma potrzeby niczym ich dopełniać.  Napoczęty wosk schowaj do pojemnika, a jeśli ten uległ zniszczeniu – owiń folią aluminiową. Najlepiej jest umieścić go w suchym, ciemnym miejscu – na przykład w szufladzie.

Jak usunąć resztki wosku z kominka?

Wosk zapachowy do kominka możesz używać wielokrotnie, aż do momentu, kiedy straci on swój zapach. Są dwa sposoby usunięcia wosku z kominka Pierwszy z nich to usunięcie ostygniętego, lecz wciąż plastycznego wosku ręcznikiem papierowym i dokładne umycie misy. Drugi to włożenie całkowicie ostygniętego kominka do zamrażarki na kilkanaście minut, a następnie wyciągnięcie bryłki wosku łyżeczką lub nożem, później trzeba dokładnie umyć misę kominka. 

Czy woski nadają się tylko do testowania zapachów świec?

Nie, oczywiście, że nie. Są osoby, które wolą używać tylko wosków zapachowych, bo z różnych powodów nie przepadają za świecami. Jako świecoholicy sugerujemy, by woski wykorzystywać do testów, ale tak naprawdę to Twój wybór. Jeśli lubisz woski i wolisz je palić – nie ma sprawy! Na tym polega wolność… ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl