Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Aromaterapia w domowym zaciszu

Aromaterapia w domowym zaciszu

O terapeutycznym wpływie zapachów na człowieka mówi się wiele. Zapach ma magiczną moc: może ukoić nerwy, może dodać energii, poprawić nastrój. Wpływa na samopoczucie i apetyt. Zapach potrafi też uaktywniać wspomnienia, nawet takie głęboko ukryte. Zmysł zapachu pomaga nam się też orientować w świecie – nieprzyjemne zapachy najczęściej informują nas, że od źródła zapachu powinniśmy trzymać się z daleka. Świece zapachowe też mają na nas niemały wpływ.

Czym jest aromaterapia?               

Aromaterapia to gałąź medycyny alternatywnej, która łączy w sobie elementy medycyny naturalnej i zielarstwa. Polega na wykorzystaniu właściwości naturalnych olejków eterycznych pochodzących z różnych części roślin, np. z łodyg, liści, kwiatów korzeni, nasion czy kory. Historia aromaterapii ma tysiące lat. Już starożytni Egipcjanie stosowali aromaterapię, używając substancji aromatycznych do wytwarzania perfum, balsamowania zwłok czy produkcji leków. Dziś w wyciągach z kwiatów, liści, nasion i drewna różnych roślin naukowcy odkryli związki chemiczne, takie jak: estry, aldehydy, alkohole, fenole i tlenki. Kiedy wdychamy te substancje docierają one do naszego mózgu i zaczynają działać. Pobudzają szczególnie nasz układ limbiczny, który jest odpowiedzialny m.in. za takie emocje jak strach czy uczucie przyjemności. Leczenie zapachem wpływa bezpośrednio na mózg i dlatego jest skuteczne. W domu możesz się poddawać aromaterapii wdychając olejki lub paląc naturalną świecę.

Świeca zapachowa do aromaterapii

Warto krytycznym okiem patrzeć na zapewnienia producentów, że świeca nadaje się do aromaterapii. Wszystkie świece na bazie parafiny nie nadają się do takiego zabiegu, bo ich palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Chcąc kupić świecę do aromaterapii sięgnij po świecę wykonaną na bazie soi, rzepaku lub wosku pszczelego. Takie świece są bezpiecznie dla Twojego zdrowia. Upewnij się też, że producent używa naturalnych olejków eterycznych, a nie ich tanich, chemicznych zamienników. W asortymencie We Love Candles znajdziesz kilka świec idealnych do zabiegów aromaterapeutycznych:

- Lavender & Herbs z kolekcji BASIC – zapach lawendy uspokaja i koi.

- Jasmine Green Tea z kolekcji BASIC – pomaga skupić uwagę, uspokaja skołatane nerwy i pędzące jak szalone myśli.

- Melon & Honey z kolekcji BASIC – silnie energetyzujący zapach!

- Spice it up z kolekcji Go Green – również dodaje powera!

Jeśli szukasz świecy idealnej do aromaterapeutycznych, domowych zabiegów, zapoznaj się z całą naszą ofertą. Każdy zapach może na Ciebie dobrze działać – nasze sugestie to jedno, ale sprawdź, co jest bliskie Tobie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl