Deutsch Polski English Russian

Jaka filozofia może się kryć we wkładzie do poduszki, prawda? Niby nic wielkiego. Jednak rynek pełen jest tandety, rozwiązań byle jakich, nastawionych na sprzedanie dużej ilości taniego produktu, który możliwie najprędzej trzeba będzie wymienić na nowy model. Jaki powinien być dobry wkład do poduszki? Dobry wkład do poduszki jest wytrzymały, przewiewny i długo trzyma formę. Jeśli po kilku użyciach zbija się w jednym miejscu w twarde grudki, to zły znak. Na pewno nie jest to produkt wysokiej jakości.

Wałek Wypełnienie jedwabne Wałek Wypełnienie jedwabne
Cena: 45,00 zł
szt.
Wypełnienie poduszki jedwabne 45x65 cm Wypełnienie poduszki jedwabne 45x65 cm
Cena: 42,00 zł
szt.
Wypełnienie poduszki jedwabne 50x50 cm Wypełnienie poduszki jedwabne 50x50 cm
Cena: 42,00 zł
szt.
Wypełnienie poduszki jedwabne 55x55 cm Wypełnienie poduszki jedwabne 55x55 cm
Cena: 42,00 zł
szt.
Wypełnienie poduszki jedwabne 65x65 cm Wypełnienie poduszki jedwabne 65x65 cm
Cena: 45,00 zł
szt.

Wypełnienia poduszek

Nasze babcie wypełniały poduszki pierzem lub puchem. W dzisiejszych czasach częściej stosuje się wypełnienie mieszane. Naturalne wypełnienie zapewnia niezwykłą miękkość poduszki i idealne dopasowanie do kształtu głowy. Niestety pierze czy puch może uczulać, więc tych poduch nie mogą stosować alergicy.
W związku z powszechnie występującymi alergiami, wielu producentów (również my) decyduje się na wypełnienie kulkami silkonowymi. Są to skręcone włókna poliestrowe formowane w kuleczki. Takie wypełnienia są bezpieczne dla alergików i bardzo wygodne.

O trwałości, sprężystości i elastyczności poduszki wypełnionej kulkami silikonowymi decyduje kategoria wypełniacza. Kulki można nabyć w 4 klasach. Pierwsza – najlepsza, 4 – najsłabsza. We Love Beds wybiera wypełnienia 1 klasy.

  • Z troski o Wasze (i nasze, bo też używamy własnych produktów!) bezpieczeństwo, sięgamy tylko po materiały certyfikowane. Wypełnienia naszych poduszek mają aż 3 certyfikaty:
  • - Oeko-Tex® Standard 100 – najważniejszy na świecie znak bezpieczeństwa dla wyrobów włókienniczych. Produkty posiadające ten znak są wolne od wszelkich substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na ludzkie zdrowie;
  • - TUV – certyfikat spełnienia norm środowiskowych na zawartość formaldehydu i związków cynoorganicznych;
  • - Międzynarodowy Certyfikat Trudnopalności FIRA wydany przez światowych specjalistów.

Jaka jest praktyczna różnica między kulkami poszczególnych klas? Im niższa klasa tym wypełnienie szybciej traci sprężystość i elastyczność. Szybciej „zbija się” w jednym miejscu i wygląda nieestetycznie. Można próbować przywrócić jego dawną formę piorąc je w pralce z piłeczką tenisową, ale tak naprawdę nigdy nie wraca do pierwotnej formy. Wypełnienia klasy 1 są bardziej odporne na użytkowanie. Są najmocniej skręcone, dzięki czemu są odporne na zgniatanie i formowanie się w ciasne, zbite struktury.

Wkład to nie tylko wypełnienie

Sekretem dobrego wkładu jest też materiał, z którego jest uszyty. Większość producentów wybiera „oszukaną bawełnę” czyli cienki sztuczny materiał. Taka mgiełka… na tyle delikatna, że można ją porwać w palcach.

Postanowiliśmy zmienić ten zwyczaj. Wkłady do poduszek We Love Beds to syntetyczny jedwab. To materiał często stosowany m.in. w produkcji materacy. Doskonale wentyluje i nie uczula. W dodatku jest bardzo trwały. Chcąc tę trwałość przedłużyć, a jednocześnie wpłynąć pozytywnie na estetykę produktu, wykańczamy poszewki elegancką lamówką.

Nasze jedwabne wypełnienia tworzone są w rozmiarach o 5 cm większych na długości i szerokości niż poszewki dekoracyjne. Dzięki temu prostemu zabiegowi poszewki są lepiej napełnione i świetnie się prezentują.

Wymiary wypełnień i pasujących do nich poszewek:

  • 45x45cm – pasuje do poszewki 40x40cm
  • 50x50cm – pasuje do poszewki 45x45cm
  • 55x55cm – pasuje do poszewki 50x50cm
  • 45x65cm – pasuje do poszewki 40x60cm
  • 65x65cm – pasuje do poszewki 60x60cm

Jeśli chcesz, by poduszki w Twoim domu zawsze cieszyły oko, postaw na wysokiej jakości wkłady. Ostatecznie o pięknie zewnętrznym, decyduje piękno wewnętrzne. Ta zasada działa również w przypadku zachwycających poduszek dekoracyjnych ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl