Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

 

Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

 

Oczywiście! Każdy materiał może być niebezpieczny dla Twojego zdrowia, szczególnie pościel, z którą masz wręcz intymny kontakt ;-). Dlaczego może być niebezpieczna? Niskiej jakości produkty tekstylne bardzo często mają w składach szkodliwe dla zdrowia  substancje w ilościach, które wykraczają poza stężania uznawane za bezpieczne. Wiąże się to z tym, że masowa produkcja jest nastawiona na szybki efekt i chcąc go uzyskać sięga po środki „wątpliwe etycznie”, ale skuteczne. Nikt nie dba o bezpieczeństwo pracowników, środowiska naturalnego i ostatecznie – klientów. W pościeli spędzamy całą noc (a tylko część osób śpi kompletnie ubrana) – więc przez kilka godzin skóra jest w kontakcie z materiałem. Warto też zwrócić uwagę na to, że pościel która nie jest bawełniana, nie zapewnia odpowiedniej wentylacji. Łatwo w niej o przegrzanie organizmu, wybudzenia i po prostu kiepski sen. Poza tym brak przewiewności to też doskonałe środowisko dla mikroustrojów, na które wielu ludzi jest bardzo wrażliwych i reaguje alergicznie. Kontakt z taką pościelą negatywnie wpływa na nasze zdrowie, podrażnia skórę i powoduje alergie.

 

Jak wybrać bezpieczną pościel?

 

Dla własnego bezpieczeństwa warto sięgać po produkty tekstylne, które są certyfikowane przez OEKO-TEX STANDARD. Jest to niezależna, ogólnoświatowa firma, która bada materiały (na każdym etapie ich produkcji) pod kątem obecności szkodliwych substancji chemicznych. To certyfikat, któremu można w 100% zawierzyć – przejście przez certyfikację jest procesem złożonym, co gwarantuje konsumentom, że tylko naprawdę bezpieczne materiały otrzymują certyfikat.  Na pewno słyszeliście o firmach wydających certyfikaty w zamian za odpowiednią kwotę wpłaconą na konto – znaku OEKO-TEX STANDARD nie da się kupić! Otrzymują go tylko te firmy, które przejdą restrykcyjne procedury testowe. W związku z tym jest gwarantem wysokiej jakości i bezpieczeństwa tkanin, któremu jako konsumencki zawsze możemy ufać.

Poza certyfikacją istotny jest też rodzaj materiału, pod którym śpimy. Najlepiej spać w pościeli bawełnianej. Oczywiście „bawełna bawełnie nierówna”... ale ogólnie ze wszystkich materiałów dostępnych na rynku, bawełna jest doskonałym wyborem. W naszej ofercie znajdziecie pościel wykonaną z bawełny mako, czyli materiału odznaczającego się wyjątkową jakością i długowiecznością. Technika wyplatania włókien tego materiału sprawia, że jest bardzo trwały. Nawet po latach użytkowania trudno porwać go w rękach, a częste pranie (o ile wykonywane jest w odpowiedniej temperaturze) nie rozciąga materiału, nie odbarwia i nie sprawia, że jest cienki i nieprzyjemny w dotyku. Zakup takiej pościeli to inwestycja na długie lata. Mając kilka takich kompletów w domu, przez wiele lat nie będziesz już kupować pościeli. Poza tym po jednej nocy w tak posłanym łóżku już nikt z Twojej rodziny nie będzie chciał spać pod inną pościelą! Ona naprawdę pozytywnie wpływa na jakość snu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl