Deutsch Polski English
Kategorie blog

Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

0
Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

 

Czy pościel ma wpływ na zdrowie?

 

Oczywiście! Każdy materiał może być niebezpieczny dla Twojego zdrowia, szczególnie pościel, z którą masz wręcz intymny kontakt ;-). Dlaczego może być niebezpieczna? Niskiej jakości produkty tekstylne bardzo często mają w składach szkodliwe dla zdrowia  substancje w ilościach, które wykraczają poza stężania uznawane za bezpieczne. Wiąże się to z tym, że masowa produkcja jest nastawiona na szybki efekt i chcąc go uzyskać sięga po środki „wątpliwe etycznie”, ale skuteczne. Nikt nie dba o bezpieczeństwo pracowników, środowiska naturalnego i ostatecznie – klientów. W pościeli spędzamy całą noc (a tylko część osób śpi kompletnie ubrana) – więc przez kilka godzin skóra jest w kontakcie z materiałem. Warto też zwrócić uwagę na to, że pościel która nie jest bawełniana, nie zapewnia odpowiedniej wentylacji. Łatwo w niej o przegrzanie organizmu, wybudzenia i po prostu kiepski sen. Poza tym brak przewiewności to też doskonałe środowisko dla mikroustrojów, na które wielu ludzi jest bardzo wrażliwych i reaguje alergicznie. Kontakt z taką pościelą negatywnie wpływa na nasze zdrowie, podrażnia skórę i powoduje alergie.

 

Jak wybrać bezpieczną pościel?

 

Dla własnego bezpieczeństwa warto sięgać po produkty tekstylne, które są certyfikowane przez OEKO-TEX STANDARD. Jest to niezależna, ogólnoświatowa firma, która bada materiały (na każdym etapie ich produkcji) pod kątem obecności szkodliwych substancji chemicznych. To certyfikat, któremu można w 100% zawierzyć – przejście przez certyfikację jest procesem złożonym, co gwarantuje konsumentom, że tylko naprawdę bezpieczne materiały otrzymują certyfikat.  Na pewno słyszeliście o firmach wydających certyfikaty w zamian za odpowiednią kwotę wpłaconą na konto – znaku OEKO-TEX STANDARD nie da się kupić! Otrzymują go tylko te firmy, które przejdą restrykcyjne procedury testowe. W związku z tym jest gwarantem wysokiej jakości i bezpieczeństwa tkanin, któremu jako konsumencki zawsze możemy ufać.

Poza certyfikacją istotny jest też rodzaj materiału, pod którym śpimy. Najlepiej spać w pościeli bawełnianej. Oczywiście „bawełna bawełnie nierówna”... ale ogólnie ze wszystkich materiałów dostępnych na rynku, bawełna jest doskonałym wyborem. W naszej ofercie znajdziecie pościel wykonaną z bawełny mako, czyli materiału odznaczającego się wyjątkową jakością i długowiecznością. Technika wyplatania włókien tego materiału sprawia, że jest bardzo trwały. Nawet po latach użytkowania trudno porwać go w rękach, a częste pranie (o ile wykonywane jest w odpowiedniej temperaturze) nie rozciąga materiału, nie odbarwia i nie sprawia, że jest cienki i nieprzyjemny w dotyku. Zakup takiej pościeli to inwestycja na długie lata. Mając kilka takich kompletów w domu, przez wiele lat nie będziesz już kupować pościeli. Poza tym po jednej nocy w tak posłanym łóżku już nikt z Twojej rodziny nie będzie chciał spać pod inną pościelą! Ona naprawdę pozytywnie wpływa na jakość snu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl