Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Czy weganizm zmieni świat?

Czy weganizm zmieni świat?

Czy weganizm zmieni świat? Stale powiększające się grono zdeklarowanych wegan na pewno wierzy, że tak. Czy jednostkowe wybory mogą wpłynąć na funkcjonowanie całego świata? Tak, małe gesty zwykłych ludzi mają kluczowe znaczenie. Zatem można uznać, że weganizm zmieni świat.

 

Czym jest weganizm?

 

Weganizm  to styl życia głównie kojarzony z dietą polegającą na rezygnacji ze spożycia produktów (od)zwierzęcych.  Rezygnacja z produktów pochodzenia zwierzęcego nie wyraża się tylko w sposobie odżywiania (weganie nie jedzą mięsa, nabiału, jajek oraz miodu), ale też ma swój wydźwięk w innych aspektach życia. Weganie nie stosują kosmetyków i nie kupują ubrań powstałych z odzwierzęcych surowców (skóry, futra, wełna, jedwab), nie biorą udziału w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta (polowania, zoo, rodeo, cyrk, oceanarium). Bojkotują też produkty testowane na zwierzętach.

 

Wpływ weganizmu na świat

 

Zmiana samej tylko diety na dietę roślinną ma niebagatelne znaczenie dla przyrody, a także dla gospodarki (istnieje przecież powód, dla którego firmy mięsne wypuszczają linie produktów wege: parówki, kabanosy, hummusy czy pasty wegetariańskie. Trochę to obłudne, ale ten trend pokazuje, że producenci mięsa odczuwają mniejsze zainteresowanie jego jedzeniem). . Fundacja Viva podaje, że bycie vege:

 1. Chroni glebę -  badania wykazały, że hodowla zwierząt przyczynia się do erozji gleby,
  pustynnienia i ograniczania obszaru lasów. W wyniku tych procesów w samych tylko Stanach Zjednoczonych utracono około jednej trzeciej warstwy uprawnej ziemi.
 2. Oszczędza wodę - na rolnictwo i hodowlę przypada ponad 70% zużycia wody pitnej na
  świecie. Produkcja kilograma wołowiny wymaga zużycia od 100 do 200 razy więcej wody niż produkcja kilograma żywności roślinnej. ONZ uznało, że hodowla zwierząt najprawdopodobniej w największym stopniu odpowiada za zanieczyszczenie wody.
 3. Oszczędza energię – zachęca się nas do oszczędzania energii, a jedną z najlepszych
  metod jest właśnie rezygnacja z mięsa i nabiału. Badanie przeprowadzone przez uniwersytet Cornell dowiodło, że produkcja białka zwierzęcego wymaga 8 razy więcej paliw kopalnych niż produkcja tej samej ilości białka roślinnego.
 4. Chroni powietrze - raport ONZ dowiódł, że hodowla zwierząt powoduje efekt cieplarniany w większym stopniu niż wszystkie formy transportu łącznie. Dodatkowo obszary hodowli są w dużym stopniu powiększane poprzez wycinkę lasów deszczowych, co potęguje negatywny wpływ hodowli na środowisko.
 5. Zwalcza głód na świecie - setki milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia, pomimo tego 70% zbóż, które są zbierane w Stanach Zjednoczonych przeznaczana jest na paszę. Ponad 700 milionów ton żywności nadającej się dla ludzi, która mogłaby raz na zawsze zakończyć głód na ziemi trafia do zwierząt hodowlanych.

 

Małe wielkie zmiany

 

Coraz więcej firm decyduje się na politykę przyjazną planecie. We Love Beds i We Love Candles od samego początku są firmami zorientowanymi na troskę o środowisko naturalne oraz o dobrostan zarówno przyrody jak i człowieka.  Kolekcja Go Green to nasz manifest, nasza deklaracja przynależności do teamu wspierającego planetę. W skład kolekcji wchodzą sojowe świece zapachowe (jak wszystkie nasze świece powstają na bazie ekologicznego, certyfikowanego wosku, a zapachy uzyskujemy dzięki naturalnym olejkom eterycznym), roślinne mydła i szampony do włosów w paście. Wszystkie produkty zamknięte są w opakowania, które nadają się do ponownego wykorzystania (a szklane opakowanie świec jest produktem recyklingowym).

Wierzymy, że codzienne wybory mają wielkie znaczenie. Dlatego staramy się wybierać i tworzyć lepiej. Bo wierzymy, że można jeszcze coś tu zdziałać i zatroszczyć się o nasz świat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl