Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Jak odpocząć na Święta?

Jak odpocząć na Święta?

Na pewno słyszysz już teraz hasła typu „zatrzymaj się”, „zrelaksuj się na Święta”, „odpocznij”. One wszystkie są ważne i potrzebne, oczywiście. Jest z nimi tylko jeden problem: nie tak łatwo jest zatrzymać się i odpocząć. Wręcz bywa trudno, zwłaszcza jeśli przywykliśmy do pędu, w którym żyjemy i bez niego czujemy się zagrożeni… Co zrobić, by naprawdę odpocząć na Święta? Możesz spróbować zerwać ze szkodliwymi nawykami, które wszyscy tak pieczołowicie pielęgnujemy każdego dnia.

  1. Wyłącz telefon komórkowy (lub wyłącz w nim Internet)

Dla wielu z nas dużym stresorem jest ilość informacji, którymi jesteśmy zalewani. Jeszcze niedawno wiadomości docierały do ludzi w ograniczonych ilościach i określonych godzinach (zgodnie z programem telewizyjnym). W krótkim czasie nasze mózgi musiały się przestawić na otrzymanie znacznie więcej informacji w dużo krótszym czasie. Prawdą jest, że nie potrafimy ich przerobić.  Nie umiemy używać tak wielu informacji. Jednocześnie rośnie stres związany z tym, że czegoś nie wiemy, coś nam umknęło, że coś wydarzyło się na świecie bez naszej wiedzy. Albo, że nie wiemy, że coś się dzieje w firmie, nie odpisaliśmy natychmiast na wiadomość od klienta...

TO JEST SZKODLIWE. Spróbuj na Święta zrobić sobie cyfrowy detoks. W pierwszej dobie na pewno będziesz czuć symptomy odstawienia, ale jeśli to przetrwasz odkryjesz zupełnie nowy wymiar. Być może znajdziesz przestrzeń, by głębiej wejść w relacje z bliskimi ludźmi i bardziej jakościowo spędzić z nimi czas?

  1. Nie muszę

Powtarzaj to jak mantrę: „Nie muszę mieć 12 potraw na stole”, „Nie muszę mieć idealnie białego obrusu”, „Nie muszę jeść karpia, skoro go nie lubię”, itd. Daj sobie przestrzeń na siebie i na to, na co masz ochotę, a nie na to, co wydaje Ci się, że jest Twoją powinnością. Gdy pozwolisz sobie nie musieć odkryjesz nowy smak życia. Spróbuj, „nie muszę” jest naprawdę niezłą terapią.

  1. Nie oceniaj

Żyj i pozwól żyć innym – to dobre motto na całe życie. W Święta wielu ludzi doświadcza głębokiego przygnębienia, ponieważ są atakowani za swoje poglądy i przepytywani z życia. Powstrzymaj się w tym roku od pytania dzieci kuzynki „kiedy ślub i jakieś wnuki?”, albo od pytań młodych rodziców „to kiedy drugie?”.  Wstrzymaj się też z komentarzami dotyczącymi cudzego wyglądu, zwłaszcza tymi negatywnymi. Postaraj się w te Święta pielęgnować postawę życzliwości i wyrozumiałości. Jak to pomoże Tobie odpocząć? Negatywne emocje zużywają wiele naszej życiowej energii. Zadbaj o dobre emocje i pozytywny nastrój, a jakość Twojego odpoczynku zdecydowanie się podniesie.

  1. Wyśpij się

Zamiast gotować po nocach po prostu połóż się wcześniej spać. Jeśli jedzenia będzie mniej, to nic się nikomu nie stanie. Za to ktoś niewyspany i w złym humorze może zniszczyć dobry nastrój wielu ludzi. Jeśli do dobrego snu potrzebujesz odpowiedniej pościeli, to sugerujemy zapoznać się z naszą kolekcją. Jest szyta z bardzo wytrzymałej, oddychającej i cienkiej bawełny mako. Pokochasz jakość snu, którą ze sobą niesie! 

 

Najważniejsze jest to, by sobie po prostu pozwolić na odpoczynek i odpuścić pewne rzeczy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl