Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Jak palić wosk w kominku?

Jak palić wosk w kominku?

Jeśli lubicie otaczać się zapachami i często je zmieniać nie czekając aż zdenkuje się cała świeca, koniecznie sięgnijcie po woski do aromaterapii. W szybki i łatwy sposób pozwolą Wam wypełnić wnętrza ulubionymi zapachami i budować nastrojowy klimat dzięki pięknym nutom zapachowym. 

Woski do kominków przyjmują zazwyczaj postać kostek, kulek lub tabliczek. Wybrany zapach wrzucamy do kominka, który ocieplany jest podgrzewaczem. W niedługim czasie porcja wosku powinna się rozgrzać i uwolnić olejki eteryczne zamknięte w kostce. 

 

Co warto wiedzieć o woskach do kominków?

 

Przede wszystkim warto wybierać woski roślinne, na przykład z soi. Rozgrzewają się bardzo szybko i nie kruszą. To ich największa zaleta i przewaga nad woskami parafinowymi, które łamią się w opakowaniach a także rozgrzewają znacznie dłużej w kominku. Oprócz tego wosk parafinowy zawiera różne szkodliwe dla zdrowia substancje, które podczas podgrzewania uwalniają się wraz z zapachem i są wdychane przez osoby w pomieszczeniu. Stanowczo nie rekomendujemy wosków parafinowych, które także znacznie trudniej usuwa się zużyte z kominka i mogą go tłuścić oraz pozostawiać parafinowe grudki. Wosk sojowy bardzo szybko usuwa się z kominka za pomocą podważenia go drewnianym patyczkiem lub pipetką. Nie wymaga szorowania czy mycia kominka detergentami, wystarczy jedynie odrobina ciepłej wody. W zależności od wielkości porcji wosku  jego trwałość zapachowa waha się od kilku do kilkunastu godzin. Podczas pierwszego rozgrzania wosk pachnie najintensywniej a potem wraz z godzinami zapach sukcesywnie się ulatnia. Kominki do aromaterapii to szybki sposób na uzyskanie we wnętrzach bardzo wyraźnego zapachu oraz możliwość częstej zmiany w zależności od okazji czy nastroju kompozycji zapachowej. 

 

Jakie tealighty używać do kominków?

 

Tutaj znów uczulamy na zwykłe podgrzewacze parafinowe. Zalecamy stosowanie podgrzewaczy z woskiem roślinnym. Wszystko po to aby nie wdychać oparów parafinowych. Zalecamy także, w zależności od chęci uzyskania zapachu podgrzewacze większe lub mniejsze. Większy szybciej rozgrzeje wosk, który uwolni zapach a także wystarczy na kilka godzin podgrzewania więc nie zgaśnie tak szybko. 

 

Kominki do aromaterapii, jakie wybrać?

 

Warto zwrócić uwagę na konstrukcję kominka i szerokość misy. Jeśli powierzchnia misy jest głęboka i szeroka zmieścimy tam więcej wosku, więc zapach będzie intensywniejszy. Na rynku jest wiele kominków o rozmaitym designie, jednak oprócz samego wyglądu zwróćmy uwagę aby był stabilny i posiadał boczne ścianki, które pozwolą w sposób bezpieczny palić tealight bez ryzyka zaprószenia ognia. Podgrzewacz powinien być bezzapachowy.

 

Woski jak miniaturki świec zapachowych

 

Wosk do kominka to dobry sposób na przetestowanie zapachu zanim kupimy świecę zapachową o większej grammaturze. Bardzo często mamy dylemat jaki zapach kupić i obawiamy się, że może nam on jednak nie pasować przy czym zainwestujemy w zakup świecy. Najlepszym wyjściem jest właśnie wypróbowanie wosku do kominka, która jest miniaturową wersją świecy. Koszt jednej kostki to 5,99 zł więc możemy bez ryzyka wypróbować zapach, który nas zaciekawił. Na rynku dostępne są także kominki w bardzo przystępnych cenach, których rozpiętość waha się od kilku do kilkunastu złotych. W ofercie sklepu We Love Beds posiadamy wszystkie woski zapachowe naszych świec z kolekcji BASIC a także już niebawem zapachy perfumiarskie z biżuteryjnej linii GOLD.

Palenie wosku w kominkach może stać się prawdziwym domowym rytuałem. Zapraszamy do wypróbowania całej gamy zapachów We Love Candles

 

 woski zapachowe

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl