Deutsch Polski English Russian

Jak pielęgnować pledy?

0
Jak pielęgnować pledy?

 

Niech Twój pled oddycha!

Pledy Chunky kupione w naszym sklepie mają wymiar 140x180cm - są spore. Trudno wyobrazić sobie włożenie takiego do pralki – na szczęście nie jest to potrzebne! Wełna merynosów jest bakteriostatyczna – z trudem namnażają się w niej bakterie i drobnoustroje, dlatego jest tak kochana przez alergików.  W dodatku nie przyjmuje nieprzyjemnych zapachów,  co sprawia, że nie trzeba jej  zbyt często czyścić. W codziennej pielęgnacji pledu, myśląc o tym by jak najdłużej cieszył domowników swoim pięknem, warto pamiętać o regularnym wietrzeniu koca. Dlaczego? Wełna merynosów w kontakcie z tlenem ma właściwości samooczyszczające się – dzięki wietrzeniu będzie świeża i czysta. 

 

A jeśli zdarzy się wypadek?      

                                                                        

Jeśli zdarzy Ci się wylać na pled z wełny merynosów kawę, wino czy zabrudzić go w jakiś inny sposób, należy reagować szybko – tak, by wełna nie zdążyła wchłonąć zabrudzenia. Najlepiej przeprać go ręcznie, ale tylko w miejscu, które zostało zabrudzone.  Podczas prania z pledem trzeba obchodzić się delikatnie – nie uciskać, nie trzeć, nie kręcić i nie namaczać długo. Woda, w której pierzemy powinna być letnia (ok. 30 stopni Celsjusza). Uwaga na środki chemiczne użyte do prania! Najlepiej sięgnąć po specyfiki dedykowane wełnie,  a jeśli nie masz nic takiego pod ręką na ratunek przyjdzie Ci naturalny szampon do włosów. Tradycyjne proszki mogą zaszkodzić urodzie i właściwościom wełny i nie powinno się ich używać nawet w sytuacji kryzysowej. 

Zdarzają się też wypadki na wielką skalą, więc jeśli Twój pled w całości wymaga prania najbezpieczniej będzie oddać go w ręce profesjonalistów z pralni chemicznej. Oczywiście możesz użyć pralki nastawiając ją na program „pranie wełny”, ale traktuj tę możliwość jako ostateczną – my zalecamy jej unikać.  Nie wiruj i nie susz w szuszarce, nigdy nie prasuj pledu! Pamiętaj by suszyć go dokładnie tak, jak wełnę – w pozycji poziomej, na leżąco, tak by materiał nie rozciągnął się. 

 

O pledy dbaj czule…

 

Wełna jest wspaniałym materiałem, w pełni naturalnym, bezpiecznym dla zdrowia i rozpieszczającym zmysły. Szczególnie czesankowa wełna z owiec merynosów – nie gryzie skóry, nie drażni, chroni przed zimnem, ale też przed przegrzaniem. W pielęgnacji pledów należy pamiętać, że lubią one jak obchodzimy się z nimi delikatnie, czule.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl