Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Jak pielęgnować pledy?

Jak pielęgnować pledy?

 

Niech Twój pled oddycha!

Pledy Chunky kupione w naszym sklepie mają wymiar 140x180cm - są spore. Trudno wyobrazić sobie włożenie takiego do pralki – na szczęście nie jest to potrzebne! Wełna merynosów jest bakteriostatyczna – z trudem namnażają się w niej bakterie i drobnoustroje, dlatego jest tak kochana przez alergików.  W dodatku nie przyjmuje nieprzyjemnych zapachów,  co sprawia, że nie trzeba jej  zbyt często czyścić. W codziennej pielęgnacji pledu, myśląc o tym by jak najdłużej cieszył domowników swoim pięknem, warto pamiętać o regularnym wietrzeniu koca. Dlaczego? Wełna merynosów w kontakcie z tlenem ma właściwości samooczyszczające się – dzięki wietrzeniu będzie świeża i czysta. 

 

A jeśli zdarzy się wypadek?      

                                                                        

Jeśli zdarzy Ci się wylać na pled z wełny merynosów kawę, wino czy zabrudzić go w jakiś inny sposób, należy reagować szybko – tak, by wełna nie zdążyła wchłonąć zabrudzenia. Najlepiej przeprać go ręcznie, ale tylko w miejscu, które zostało zabrudzone.  Podczas prania z pledem trzeba obchodzić się delikatnie – nie uciskać, nie trzeć, nie kręcić i nie namaczać długo. Woda, w której pierzemy powinna być letnia (ok. 30 stopni Celsjusza). Uwaga na środki chemiczne użyte do prania! Najlepiej sięgnąć po specyfiki dedykowane wełnie,  a jeśli nie masz nic takiego pod ręką na ratunek przyjdzie Ci naturalny szampon do włosów. Tradycyjne proszki mogą zaszkodzić urodzie i właściwościom wełny i nie powinno się ich używać nawet w sytuacji kryzysowej. 

Zdarzają się też wypadki na wielką skalą, więc jeśli Twój pled w całości wymaga prania najbezpieczniej będzie oddać go w ręce profesjonalistów z pralni chemicznej. Oczywiście możesz użyć pralki nastawiając ją na program „pranie wełny”, ale traktuj tę możliwość jako ostateczną – my zalecamy jej unikać.  Nie wiruj i nie susz w szuszarce, nigdy nie prasuj pledu! Pamiętaj by suszyć go dokładnie tak, jak wełnę – w pozycji poziomej, na leżąco, tak by materiał nie rozciągnął się. 

 

O pledy dbaj czule…

 

Wełna jest wspaniałym materiałem, w pełni naturalnym, bezpiecznym dla zdrowia i rozpieszczającym zmysły. Szczególnie czesankowa wełna z owiec merynosów – nie gryzie skóry, nie drażni, chroni przed zimnem, ale też przed przegrzaniem. W pielęgnacji pledów należy pamiętać, że lubią one jak obchodzimy się z nimi delikatnie, czule.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl