Deutsch Polski English Russian

Jak się tworzy świece sojowe?

0
Jak się tworzy świece sojowe?

Świece od We Love Candles  wykonane są ze 100% ekologicznego wosku sojowego - nie ma w nich żadnych sztucznych barwników, olejków zapachowych pochodzenia petrochemicznego ani niczego co może zagrozić zdrowiu Twojemu, Twoich bliskich i przyjaciół na czterech łapach. Bezpieczeństwo ich używania gwarantuje knot wykonany z bawełny organicznej lub drewniany. Do tego świeczki są zamknięte w ozdobne szklane opakowania, które zachęcają do tego, by ponownie je wykorzystać.  Świeca sojowa to jednocześnie ozdoba dla domu i gwarancja pięknego zapachu. To taki bezpieczny sposób na rozpieszczenie swoich zmysłów.  

 

Jak się robi świece?

 

Można powiedzieć, że na tyle łatwo, że świecę można zrobić samodzielnie w domu. Jeśli jednak chciałoby się sprzedawać wysokiej jakości produkt, to poprzeczka jest postawiona wysoko! Dlaczego? Z powodu wosku sojowego. Jest on  bardzo trudnym współpracownikiem przy świecach – nie toleruje wszystkich olejków eterycznych ani barwników, a jego kaprysy zależą też od warunków w jakich soja była hodowana  - więc każda nowa partia wosku jest trochę niespodzianką. Poza tym bardzo trudno znaleźć na polskim rynku ekologiczny wosk sojowy. Powracając do zachowania wosku – z racji tego, że jest tak trudny w obsłudze, zdecydowana większość producentów decyduje się na blendy – czyli wosk sojowy z domieszką parafiny lub oleju palmowego, oraz użycie sztucznych olejków zapachowych – bo tak jest łatwiej zrobić świecę. To rozwiązanie daje też gwarancję, że klient przyzwyczajony do zachowania świecy parafinowej nie będzie zawiedziony odmiennym zachowaniem świecy sojowej. My jednak robimy świece ze 100% wosku sojowego i tylko z naturalnymi olejkami eterycznymi. Zanim umieścimy dany zapach w sklepie, to przeprowadzamy szereg testów, by mieć pewność jak świeca się zachowa. Poza tym praca przy tworzeniu świec  to nie tylko moment jej wlewania do pojemnika i umieszczania knotu. To też proces tworzenia zapachu, bo musi być skomponowany tak  by nie był płaski, to również próby czy stworzona kompozycja zapachowa  polubi się z woskiem sojowym. To tak naprawdę kilka tygodni prób i wielu błędów.

 

 

Skąd te obłędne zapachy?         

 

Olejki eteryczne, które dają zapach, mogą być naturalne – ale wówczas trzeba ich użyć więcej, by uzyskać odpowiedni efekt. Olejki  pochodzenia petrochemicznego pozwalają zaoszczędzić, bo można ich uzyć mniej, a uzyskać równie intensywny efekt.  Ponieważ w We Love Candles stawiamy na jakość a nie ilość, to używamy tylko naturalnych, bezpiecznych składników. Jeśli zaś chodzi o dostępne w sklepie kolekcje świec, to każda ma swoje odmienne inspiracje. Kolekcja Basic, którą wyróżniają  bajeczne kolory świec, jest inspirowana zapachami kwiatów, łąk, świeżego prania – takich codziennych małych przyjemności. Przy projektowaniu kolekcji Gold inspirowaliśmy się markowymi damskimi perfumami. Za to przy najnowszej kolekcji – Go Green zainspirowaliśmy się bogactwem zapachów natury – te wielowymiarowe kompozycje zapachowe zapraszają w podróż do świata przyrody, którego z każdym dniem ubywa.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl