Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Jak się tworzy świece sojowe?

Jak się tworzy świece sojowe?

Świece od We Love Candles  wykonane są ze 100% ekologicznego wosku sojowego - nie ma w nich żadnych sztucznych barwników, olejków zapachowych pochodzenia petrochemicznego ani niczego co może zagrozić zdrowiu Twojemu, Twoich bliskich i przyjaciół na czterech łapach. Bezpieczeństwo ich używania gwarantuje knot wykonany z bawełny organicznej lub drewniany. Do tego świeczki są zamknięte w ozdobne szklane opakowania, które zachęcają do tego, by ponownie je wykorzystać.  Świeca sojowa to jednocześnie ozdoba dla domu i gwarancja pięknego zapachu. To taki bezpieczny sposób na rozpieszczenie swoich zmysłów.  

 

Jak się robi świece?

 

Można powiedzieć, że na tyle łatwo, że świecę można zrobić samodzielnie w domu. Jeśli jednak chciałoby się sprzedawać wysokiej jakości produkt, to poprzeczka jest postawiona wysoko! Dlaczego? Z powodu wosku sojowego. Jest on  bardzo trudnym współpracownikiem przy świecach – nie toleruje wszystkich olejków eterycznych ani barwników, a jego kaprysy zależą też od warunków w jakich soja była hodowana  - więc każda nowa partia wosku jest trochę niespodzianką. Poza tym bardzo trudno znaleźć na polskim rynku ekologiczny wosk sojowy. Powracając do zachowania wosku – z racji tego, że jest tak trudny w obsłudze, zdecydowana większość producentów decyduje się na blendy – czyli wosk sojowy z domieszką parafiny lub oleju palmowego, oraz użycie sztucznych olejków zapachowych – bo tak jest łatwiej zrobić świecę. To rozwiązanie daje też gwarancję, że klient przyzwyczajony do zachowania świecy parafinowej nie będzie zawiedziony odmiennym zachowaniem świecy sojowej. My jednak robimy świece ze 100% wosku sojowego i tylko z naturalnymi olejkami eterycznymi. Zanim umieścimy dany zapach w sklepie, to przeprowadzamy szereg testów, by mieć pewność jak świeca się zachowa. Poza tym praca przy tworzeniu świec  to nie tylko moment jej wlewania do pojemnika i umieszczania knotu. To też proces tworzenia zapachu, bo musi być skomponowany tak  by nie był płaski, to również próby czy stworzona kompozycja zapachowa  polubi się z woskiem sojowym. To tak naprawdę kilka tygodni prób i wielu błędów.

 

 

Skąd te obłędne zapachy?         

 

Olejki eteryczne, które dają zapach, mogą być naturalne – ale wówczas trzeba ich użyć więcej, by uzyskać odpowiedni efekt. Olejki  pochodzenia petrochemicznego pozwalają zaoszczędzić, bo można ich uzyć mniej, a uzyskać równie intensywny efekt.  Ponieważ w We Love Candles stawiamy na jakość a nie ilość, to używamy tylko naturalnych, bezpiecznych składników. Jeśli zaś chodzi o dostępne w sklepie kolekcje świec, to każda ma swoje odmienne inspiracje. Kolekcja Basic, którą wyróżniają  bajeczne kolory świec, jest inspirowana zapachami kwiatów, łąk, świeżego prania – takich codziennych małych przyjemności. Przy projektowaniu kolekcji Gold inspirowaliśmy się markowymi damskimi perfumami. Za to przy najnowszej kolekcji – Go Green zainspirowaliśmy się bogactwem zapachów natury – te wielowymiarowe kompozycje zapachowe zapraszają w podróż do świata przyrody, którego z każdym dniem ubywa.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl