Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Już nigdy nie zapalisz świecy z wosku parafinowego! Dlaczego należy unikać parafiny i zastąpić ją woskiem sojowym

Już nigdy nie zapalisz świecy z wosku parafinowego! Dlaczego należy unikać parafiny i zastąpić ją woskiem sojowym

Parafina to powszechny składnik używany przy produkcji wosków do świec ale także stosowany w kosmetykach typu kremy, fluidy czy bazy. Mało kto wie, że jest pochodną uzyskiwaną przy destylacji ropy naftowej. To właśnie czyni ją toksyczną w procesie spalania dlatego bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. 

Podczas palenia świecy parafinowej emituje ona całą gamę wręcz rakotwórczych substancji. Wiele z osób, które regularnie palą świece parafinowe uskarża się na bóle głowy i gardła, podrażnienie oczu, problemy z koncentracją a nawet krwawienie z nosa. Bardzo częste wdychanie efektów spalania parafiny przyczynia się do ryzyka powstania nowotworów, problemów z układem nerwowym i oddechowym.

Palenie świecy nie jest w stanie wytworzyć tak wysokiej temperatury aby całkowicie spalić cząsteczki parafiny dlatego do powietrza, którym oddychamy ulatnia się rakotwórczy beznen oraz powodujący zawroty głowy toluen. To jednak nie koniec listy trujących chemikaliów niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu. Przy produkcji tanich świec bardzo często używa się kiepskiej jakości aromatów cytrynowych tzw linolenów. W procesie spalania w połączeniu z zawartym w powietrzu ozonie powstaje formaldehyd. Przy słabo wentylowanych pomieszczeniach bardzo szybko dostaje się on do płuc dając efekt działania dymu papierosowego.

Ostatnia zagrażająca naszemu zdrowiu grupa składników, które możemy spotkać w świecach parafinowych to ftalany. Są to sole i estry kwasu ftalanowego, używanego do zmiękczania twardych produktów z tworzyw sztucznych. O ftalanach zrobiło się głośno, gdy okazało się, że chińscy producenci używają ich do produkcji zabawek dla dzieci. Toksyczne ftalany z czasem ulatniają się z rzeczy, do których są dodawane i mogą przenikać do jedzenia, napojów, osiadać na przedmiotach codziennego użytku oraz być spożywane przez dzieci, które bardzo często wszystko wkładają do buzi. 

Samo palenie wosku parafinowego wytwarza brudzącą sadzę, dlatego pojemniki w jakich są świece są nieestetycznie okopcone i trudno je domyć. Rozgrzany wosk parafinowy jest także powodem poparzeń, gdy np. chcemy przestawić świecę, łatwo się nim pochlapać. Plamy jakie zostawia mogą niszczyć odzież, meble a także odbarwiać obrusy, wykładziny i dywany. 

 

swieca grass

 

Alternatywa dla parafiny to wosk sojowy

 

Przede wszystkim dlatego, że to naturalny i wegański produkt a podczas jego palenia nie są wytwarzane toksyczne substancje, które uwalnia parafina. Wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi bez dodawania do niego sztucznych dodatków i parabenów. Nie jest produkowany z soi modyfikowanej genetycznie wiec jest wolny od pestycydów, metali ciężkich i GMO. 

Wosk sojowy pięknie przewodzi zapach i łączy się z kompozycjami eterycznymi. Jedną z jego największych zalet jest dłuższy czas palenia nawet o 30%-50% względem świecy z wosku parafinowego. Wosk sojowy nie jest gorący dlatego nie można się nim poparzyć. Z uwagi na to, że to naturalny produkt, w 100% biodegradowalny, bardzo łatwo jest go usunąć za pomocą zwykłej wody z mydłem. 

Świece zapachowe z kolekcji We Love Candles zawierają najlepszej jakości wosk sojowy a przy ich produkcji używane są wyłącznie bawełniane i drewniane knoty. W tanich świecach parafinowych bardzo często do knotów dodawany jest ołów, który wdychany jako metal ciężki osiada na stałe w ludzkich płucach. 

Kompozycje zapachowe uwalniane podczas wypalania wosku sojowego nie powodują bólów głowy, migreny czy podrażnienia zatok.  Płomień jest bezwonny i bezdymny, wolny od chemicznych substancji obecnych w spalanej parafinie. 

Świece We Love Candles to ekologiczna alternatywa dla szkodliwej parafiny, bezpieczna dla zdrowia, dzieci i zwierząt. Nasze produkty również świetnie nadają się do recyklingu. Drewniane pokrywki i szklane naczynia można zgodnie z filozofią zero waste wykorzystać na wazony na kwiaty, stojak na pędzle, słoik na kosmetyki a także używać jako pojemniki do przechowywania cukru i żywności w lodówce. 

 

[product id="234, 62, 61, 113, 116, 117"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl