Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Kokoning 2.0 powrót mody na zaszywanie się w domowych pieleszach

Kokoning 2.0 powrót mody na zaszywanie się w domowych pieleszach

Jesteśmy przystosowani do miejskiego życia, jego pędu, uroków ale i zagrożeń. Dlaczego moda na kokoning czyli zaszywanie się w domowych pieleszach jako sposób na lifestyle jest coraz bardziej trendy? Odpowiada za to kilka czynników.

 

Czym jest kokoning?

 

To nic innego jak swego rodzaju tworzenie bezpiecznej strefy komfortu. Przestrzeń gdzie możemy mieć trochę czasu i miejsca tylko dla siebie wydaje się coraz bardziej trudniejsza do wygospodarowania. Najłatwiej osiągnąć ją jednak w swoim domu i mieszkaniu. Tam tworzymy tzw "kokon" czyli azyl. Według futurystki i marketingowca Faith Popcorn, która bada trendy kulturowe i społeczne jest to rodzaj reakcji na otaczający świat. Zbyt dużo bodźców reklamowych, hałas w mieście, smog, to czynniki, które mogą sprzyjać kokoningowi. Nie bez znaczenia są także możliwości technologiczne jak praca zdalna czy zakupy internetowe, które sprawiają, że możemy znacznie ograniczyć wychodzenie z domu. 

Obecnie kultura kokoningu staje się sposobem na życie w mniejszym tempie, ponieważ w domu pozwala minimalizować stres i nadmierną aktywność np zawodową. Dom i mieszkanie zaczyna być miejscem osiągania harmonii, wyciszenia i modnego dziś określenia #worklifebalance. 

Nie ma w nim nic złego, jeśli nie izolujemy się od ludzi. Czasem zamiast iść do miejsca publicznego warto zaprosić znajomych czy rodzinę do swojego domu. Sprzyja to szczerym rozmowom i poczuciu budowania więzi. Obecnie miękką postacią kokoningu jest także odgradzanie się od sąsiadów płotami, monitoring i osiedla grodzone. Wiąże się to  obawą  zagrożenia bezpieczeństwa zwłaszcza w dużych miastach. W codziennych sytuacjach kokonizm ma także wymiar personalny. Wolimy wgapiać się w telefon, tablet lub słuchać muzyki na słuchawkach. 

Są jednak w tym trendzie dobre aspekty, które zdecydowanie rekomendujemy i podajemy krótka instrukcję :) 

 

4 sposoby na pozytywny kokoning z We Love Beds

 

 

#1 KOC Nic tak nie sprzyja budowaniu atmosfery przytulności i ciepła jak piękny koc. Jest kwintesencją domu i strażnikiem dobrej energii, która bije z każdego wnętrza. Tam gdzie główną rolę gra pled Chunky, wnętrze zaprasza do wypoczynku, snu i leniuchowania. 

#2 ZAPACH Potrzebujesz wyciszenia i relaksu? Śmiało wykorzystuj zapachy aby działać na swój nastrój i zmysły. W naszej ofercie We Love Candles odnajdziesz zapachy natury, lasu, owoców, kwiatów, drzew i perfum.  

#3 ŚWIATŁO Ma magiczną moc od wieków symbolizuje życie, odrodzenie i oczyszczenie. Dlatego palenie świec ma wymiar metafizyczny. Nasze świece posiadają drewniane knoty, które pod wpływem wypalania emitują kojący odgłos drzewa palonego w kominku. 

#4 HYGGE To filozofia, która pozwoli Ci cieszyć się małymi momentami i celebrować życie. Nie obawiaj się otaczać rzeczami ręcznie tworzonymi, z duszą. Dekoruj swoja przestrzeń z pietyzmem, powróci ona z dobrą karmą dla domowników i gości. Sen jest niezwykle ważnym rytuałem abyś mogła/mógł mieć efektywne dni. Wypoczywaj w zdrowej, bawełnianej pościli a będziesz wstawać z uśmiechem na twarzy i niesamowitą energią do działania.

 

chunky pled

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl