Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
O wegańskim wosku czy niezwykłe właściwości soi

O wegańskim wosku czy niezwykłe właściwości soi

To właśnie dzięki woskowi sojowemu możemy dla Was produkować ekologicznie i wegańskie świece We Love Candles.  Przekonajcie się dlaczego warto przejść na weganizm, również w postaci codziennych wyborów konsumenckich czy produktów, którymi się otaczamy. Warto żyć zdrowiej, być eko i to właśnie stosowanie sojowych świec przyczynia się do mniejszej emisji gazów będących efektem spalania.

 

Czym jest wosk sojowy?

 

To nic innego jak pozyskiwany z nasion soi, tłoczony z nich ekstrakt. Podlega on zbryleniu występując w postaci granulek lub płatków. Do produkcji naszych świec stosujemy najdroższy wosk ECO SOYA BRANDS, pozyskiwany z najbardziej ekologicznych upraw, posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa wymagane w Unii Europejskiej. Nie zawiera pestycydów, herbicydów i jest wolny od GMO. W naszych świecach nie stosujemy żadnych dodatkowych mieszanek pochodzenia odzwierzęcego dlatego We Love Candles są w 100% wegańskie, roślinne i biodegradowalne.

Wosk sojowy jest dedykowany do produkcji świec zapachowych oraz olejków do masażu. Świetnie łączy się z zapachami i je przewodzi. Niekwestionowanym atutem świec sojowych jest ich naturalność i bezpieczeństwo dla zdrowia. W przeciwieństwie do świec parafinowych "sojówki" nie zanieczyszczają powietrza uwalnianiem do atmosfery około 13 szkodliwych substancji w tym benzenu czy toulenu. Parafina to pochodna ropy naftowej zaś soja to roślina więc wybór nie pozostawia złudzeń.

 

 SojoweLOVE- za co je pokochasz?

 

Wosk sojowy charakteryzuje się tym, że bardzo czysto się spala i nie kopci. Cechuje się także tym, że dobrze przylega do szkła i tworzy gładką powierzchnię po wygaszeniu dzięki czemu nie ma tendencji do tunelowania świecy, co potem przyczynia się do jej gaśnięcia. Warto podkreślić, że do naszych woskowych formulacji nie dodajemy również blendów, czyli mieszanki innych wosków, oleju palmowego, parafiny i polepszaczy palenia, potęgujących zapachy. Niestety jest to powszechna praktyka producentów świec aby osiągać lepsze efekty i moc zapachową. Nie odbywa się to bez szkodliwego wpływu ponieważ mix tak różnych składników powoduje powstawanie wyjątkowo toksycznych pochodnych spalania mających kancerogenny wpływ na nasze płuca

Naszą największą dumą jest fakt, że nie używamy oleju palmowego, który przyczynia się do wymierania orangutanów w lasach deszczowych na Borneo i Sumatrze, zmian klimatycznych oraz deforestacji lasów tropikalnych. Nasz wybór ma znaczenie. Przechodząc na bardziej ekologiczny styl życia, kupując  świadomie produkty, które nie sprzyjają degradacji Planety czynimy ją czystszą i piękniejszą.  Zachęcamy Was aby być częścią tej zmiany z We Love Candles. 

 

Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie :)

 (Fot. Pixabay)soja

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl