Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
O wpływie parafiny na zdrowie

O wpływie parafiny na zdrowie

 

Trująca parafina

 

Większość parafiny dla przemysłu świecowego jest wykonywana z odpadów po procesie rafinacji ropy naftowej, ale można ją też pozyskać ze smoły węgla brunatnego, smoły łupkowej, torfu albo w sposób syntetyczny. Żaden z tych scenariuszy nie brzmi szczególnie zachęcająco, prawda?

 

Badania produktów spalania świec parafinowych przeprowadzone przez American Chemical Society pokazały, jak niebezpiecznym nawykiem jest palenie takich świec. W ramach testu w małym pomieszczeniu palono świece przez ok. 5 godzin, a to co wytwarzały w ramach spalania osadzało się na filtrze węglowym. Następnie skład oparów poddano chemicznej analizie. W jej wyniku dowiedziono, że świece wydzielają do atmosfery wiele toksycznych związków, między innymi: toluen i benzen.  Jeśli nie wiesz, czym są te związki, to spieszymy z drobnym wyjaśnieniem:

 

Toluen jest substancją szkodliwą i toksyczną dla układów: oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego oraz  immunologicznego, jest groźny dla nerek i wątroby. Może wywoływać podrażnienia oczu i skóry, a nawet uszkodzenia mózgu. Toluen obniża także zdolność uczenia się oraz odpowiada za zawroty i bóle głowy (jeśli po długiej "sesji świecowej" boli Cię głowa, to już znasz tego przyczynę!).

 

Benzen jest substancją zaliczaną do grupy lotnych związków organicznych i jest substancją rakotwórczą.

 

Ponadto - okazuje się, że sadza ze spalanych świec parafinowych, jest podobna do tej, która powstaje od wydzielin z rury wydechowej samochodu z silnikiem diesla. Ta wydzielina jest tak samo niebezpieczna dla organizmu ludzkiego, jak bierne palenie i może powodować wiele problemów - od bólu głowy, aż po raka płuc!

 

Jeśli codziennie palisz świecę parafinową, zwiększasz swoje szanse na zachorowanie na raka. O ile organizm dorosłego człowieka jest bardziej odporny, o tyle w przypadku małych dzieci i zwierząt domowych opary świec parafinowych są naprawdę bardzo niebezpieczne i pod żadnym pozorem nie powinno się w ich obecności odpalać takich świec.

 

Na ostateczny skład oparów, które wydziela świeca ma wpływ także knot (w którym często można znaleźć ołów), a w przypadku świec zapachowych – olejki eteryczne (bardzo rzadko są to naturalne olejki).

 

Czy jest alternatywa?

 

Oczywiście – bezpieczną, zdrową i ekologiczną alternatywą dla parafinowych świec są świece naturalne, tworzone na bazie 100% wosku sojowego. Trudno takie znaleźć, bo większość producentów ze względu na oszczędności, decyduje się na blendy, czyli mieszanki wosków. Są one bezpieczniejsze dla zdrowia niż świece parafinowe, ale nie są w 100% bezpieczne. Za to sięgając po świece od marki We Love Candles masz pewność, że wybierasz produkt, który nie zagraża Twojej rodzinie – w naszych świecach nie ma domieszki niczego, co mogłoby zaszkodzić zdrowiu, są tworzone na bazie ekologicznego, certyfikowanego wosku sojowego a olejki eteryczne, których używamy są w 100% naturalne. To zdecydowanie trudniejsza droga - jeśli chodzi o produkcję świec, ale dzięki temu nasze produkty odznaczają się wyjątkową jakością i możemy je sprzedawać z czystym sumieniem! 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl