Deutsch Polski English Russian

Poradnik na niepogodę

0
Poradnik na niepogodę

 

 

Dla wielu z nas jesienne smutki będą w tym roku bardziej dokuczliwe. Nie chodzi tylko o pogodę , ale ogólnie o niewesołą sytuację. Niestety mamy na nią niewielki wpływ i jedyne, co realnie możemy zrobić, to dbać o swój dobrostan i wspierać w tym naszych bliskich. Zdradzimy Wam kilka naszych sekretów, dzięki którym zachowujemy lepszy humor.

Ruszaj się na zdrowie

Ruch to zdrowie. Nasze ciało jest stworzone, by się ruszać. Korzystaj z dóbr jakie ma w sobie las, łąki i miejsca odległe od cywilizacji. Natura koi zmysły i naprawdę pomaga ułożyć w głowie. Poza tym – przynajmniej póki co – możesz po lesie spacerować bez maseczki, co zdecydowanie podnosi komfort. Staraj się codziennie wyjść na spacer w możliwie ustronne miejsce. Jeśli nie możesz spacerować po lesie, lub z powodu kwarantanny nie możesz wyjść z domu, to spróbuj zadbać o swoje ciało w domowych warunkach. Na naszym Facebooku znajdziesz program Chillzone. Marta Pelińska i Małgorzata Stysińska przygotowały zestawy ćwiczeń odpowiednie, by każdego dnia wykonać je w domu. Na pewno poczujesz się dzięki nim lepiej. Jeśli tęsknisz za zapachem lasu, zaproś do swojego domu świecę Wild Thing z kolekcji Go Green – przywoła miłe sercu wspomnienia.

Tul się ile wlezie!

Czy wiesz, że udowodniono naukowo, że przytulanie podnosi odporność? Zatem tulcie się z najbliższą rodziną ile wlezie! W chłodny wieczór możecie wskoczyć pod nasz pled, który ochroni Was przed chłodem i przyjemnie otuli. 

Trenuj uważność

Chwile zatrzymania i skupienia uwagi na „tu i teraz” pomagają zrelaksować się i utrzymać równowagę psychiczną. Postaraj się czasem zwolnić, zatrzymać w danej chwili. Nie goń tak myślami w przyszłość. Skoncentruj się na tym, co masz przed nosem i rób to, co aktualnie jest możliwe.  W koncentracji uwagi mogą pomóc Ci zapachy. Sięgnij po naszą lawendową świecę, a na pewno poczujesz jej zbawczą moc.

Dbaj o swoje potrzeby

Stawiaj granice, gdy czujesz, że masz za dużo na głowie. Znajdź codziennie kilka chwil, w których zrobisz dla siebie coś dobrego. To może być np. relaksująca kąpiel: z ulubioną muzyką lub książką, w blasku świec i dobroczynną mocą mydełka w kostce. Po takiej kąpieli nie tylko Twoje ciało poczuje się lepiej!

Uważajcie na siebie, bądźcie zdrowi i pielęgnujcie dobre myśli w głowie. Pamiętajcie, że wszystkie trudy kiedyś mijają!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl