Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Wspólnie z Wami wspieramy Komitet Ochrony Praw Dziecka!

Wspólnie z Wami wspieramy Komitet Ochrony Praw Dziecka!

 

 

Stan wojenny nas nie powstrzymał

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, której celem jest bezpłatne pomaganie dzieciom i całym rodzinom. Komitet powstał w 1981 roku, w stanie wojennym. Jego pierwsze posiedzenie było nielegalne, a to właśnie podczas niego, w atmosferze niepokoju i przestrachu, zarząd postanowił chronić dzieci przed skutkami stanu wojennego. To była pierwsza taka organizacja w Europie Wschodniej, której celem – na wzór Zachodnich wzorców – było przeciwstawianie się krzywdzeniu dzieci. Działa nieprzerwanie od 1981 roku, dostosowując swoją aktywność do bieżących potrzeb społecznych i starając się dopasować programy tak, by niosły jak najwięcej pożytku. Jedną z założycielek KOPD była Maria Łopatkowa, polska pisarka i działaczka społeczna, a także Mirosława Kątna: psycholożka, mediatorka, Kawaler Orderu Uśmiechu, wieloletnia i aktualna Przewodnicząca Zarządu Krajowego KOPD. Choć Komitet działa od wielu lat, jego misja (czyli ochrona praw i interesów dziecka) wciąż jest aktualna, a działania podejmowane przez organizację są wciąż tak bardzo potrzebne.

Kampanie KOPD

Wciąż jako społeczeństwo mierzymy się z problemem przemocy wśród rodzin, z wykorzystywaniem seksualnym najmłodszych i krzywdzeniem ich. KOPD przeciwstawia się takim postawom, głównie stawiając na edukację rodziców i wspieranie ich w rozwoju na niełatwej ścieżce rodzicielstwa. Potrzebującym pomocy rodzinom oferujemy bezpłatną, kompleksową pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną, prowadzimy też mediacje Specjalizujemy się w prowadzeniu warsztatów zwiększających kompetencje rodzicielskie i realizujemy inspirujące wykłady. Mamy w portfolio wiele kampanii społecznych.

Niektóre zrealizowane kampanie społeczne, to:

 

- Nasz najbliższy wróg – kampania mówiąca o tym, że każdy z nas może stać się osobą doświadczającą przemocy, zarówno fizycznej, psychicznej, ekonomicznej. Przemoc ma wiele twarzy i obliczy. Celem kampanii było uświadomienie wszystkim możliwości uzyskania pomocy ze strony KOPD.

 

- Mądre rodzicielstwo – kampania społeczna, w ramach której eksperci (Mirosława Kątna, Dorota Zawadzka, Aleksandra Piotrowska) wypowiadali się i pomagali rodzicom, opiekunom zainteresowanym byciem lepszym rodzicem, opiekunem. Kampania objęła artykuły eksperckie, warsztaty.

 

-Nie pozwól, aby narodziły się w nim demony – kampania przeciwko przemocy wobec dzieci (zarówno przemocy fizycznej, psychicznej jak i seksualnej).

 

- Konkurs Świat Przyjazny Dziecku – ekspercka i innowacyjna inicjatywa ma już 18 lat! Ekspercka kapituła nagradza książki, gry, zabawki, inicjatywy i miejsca przyjazne dzieciom. Logo KOPD jest znakiem jakości i wskazówką dla rodzica, opiekuna że dana rzecz / miejsce, jest bezpieczne, po prostu dobre dla dziecka. Obecnie trwa XIX edycja i przyjmowane są zgłoszenia do Konkursu. Szczegóły na stronie konkursu.  

 

Z powodu pandemii w większości nasze działania przeniosły się ostatnio do świata online. 1 czerwca 2020 roku z okazji Dnia Dziecka, organizowaliśmy koncert z udziałem wspaniałych artystów.

 

We wrześniu zorganizowaliśmy także w Teatrze ROMA webinarium „Troska o dziecko w czasach pandemii” oraz ogłoszenie wyników 18-tej edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Prowadzimy wiele akcji, można nam przekazywać 1 %, wspierać nasze zbiórki publiczne, akcje CSR, CRM, mamy w portfolio liczne strategiczne projekty czy kampanie edukacyjne oraz eventy. Ważną częścią naszych działań jest także współpraca z różnego rodzaju instytucjami, biznesem, mediami oraz osobami znanymi i lubianymi.

 

Na rynku jest też dostępna książka, której autorką jest Przewodnicząca KOPD - Mirka Kątna. Książka nosi tytuł "Smaki dzieciństwa" i opowiada o jej pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i jest wspaniałą kroniką historii i pracy KOPD. Książkę wydało zaprzyjaźnione z nami wydawnictwoAdamada. Kupując "Smaki dzieciństwa"  wspieracie naszą organizację - 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza przekazany zostanie na nasze cele statutowe.

…nie powstrzyma nas pandemia!

Niesiemy bezpłatną i profesjonalną pomoc wszystkim zgłaszającym się do nas potrzebującym. To, że robimy to bezpłatnie jest możliwe dzięki współpracy z różnymi środowiskami i prowadzonym przez nas kampaniom. W dobie pandemii odnotowaliśmy wzrost zapotrzebowania na pomoc oferowaną przez KOPD, w społeczeństwie nasiliły się lęki i obawy. Działamy, mimo trudności, cały czas przyjmując w naszej siedzibie, a także pracując online (konsultacje i terapie). I na te działania musimy mieć środki, stąd wypomniane projekty i inicjatywy. W samej Warszawie co miesiąc zgłasza się do 200 osób potrzebujących wsparcia. To naprawdę dużo! Wsparcia udzielamy telefonicznie, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, e-mailowo i oczywiście, bezpiecznie, w ramach możliwości i realiów – także bezpośrednio.

KOPD tworzą także wolontariusze i stażyści. Pomagają zarówno w pracy recepcji, w obszarze działań klinicznych, jak i PR:  podczas organizacji eventów czy kampanii. To dzięki jednemu z naszych wolontariuszy powstała najnowsza strona konkursu Świat Przyjazny Dziecku. 

Współpraca KOPD z We Love Beds i We Love Candles

Jako marka postanowiliśmy wesprzeć szczytną misję Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Dzieci są filarem naszego społeczeństwa i naszym nadrzędnym obowiązkiem jest dbanie o ich dobro. Uważamy, że dzięki edukacji dorosłych naprawdę wiele można zmienić. Dzięki braku zgody na przemoc, można uratować wiele żyć. Dlatego 10% z każdej sprzedaży w naszym e-sklepie przeznaczymy na rzecz KOPD. Jeśli chcesz, by Twoje zakupy wsparły Komitet, koniecznie podaj w uwagach do zamówienia kod: KOPD. Wierzymy, że organizacja dobrze spożytkuje te pieniądze i że dzięki naszemu wkładowi uda się pomóc jeszcze większej ilości osób.

Potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś, kto jej potrzebuje?

Odwiedź stronę KOPD i ich social media: FB, Linkedln i instagram, Organizacja na bieżąco publikuje informacje o podejmowanych działaniach, ogłoszenia o prowadzonych grupach psychoedukacyjnych oraz rozlicza się z wyników prowadzonych akcji. Na stronie KOPD dostępne są dane adresowe.

 

----------------------

Tekst opracowany we współpracy z Magdaleną Stachowiak-Alexandrowicz

 

Członek Zarządu KOPD, Manager ds. PR i promocji, pedagog specjalny, specjalista ds. PR i CSR, od osiemnastu lat związana z III sektorem, a przede wszystkim Komitetem Ochrony Praw Dziecka i strategicznymi projektami organizacji. W KOPD odpowiada za działania związane z promocją i fundraisingiem w zakresie praw dziecka, tworzy i realizuje projekty we współpracy z biznesem, instytucjami i celebrytami. Kocha swoją pracę, psy (szczególne członka rodziny: Aryę, adoptowaną wiele lat temu ze schroniska hovawartkę),Power- bar ( czyli ćwiczenia ze sztangą) i Power metal (to z muzyki), muzykę filmową,  kino hiszpańskie i brytyjskie,  a także książki, których czyta kilka naraz. Ceni także piękne zapachy- szczególnie te korzenne i świąteczne, cynamon, imbir, wanilia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl