Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Martą Sytniewską

Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Martą Sytniewską

 

1. Marto, opowiedz proszę naszym Czytelniczkom i Czytelnikom czym się zajmujesz.

 

Witam serdecznie! Z zawodu jestem inżynierem materiałowym i technikiem architektem. Jednak zawsze kochałam sztukę, lubiłam malować, tworzyć i przerabiać. Mam wolną duszę i nigdy nie ograniczałam się zawodowo… Pracowałam w administracji, w sklepie odzieżowym, jestem członkinią lokalnego stowarzyszenia, prowadziłam przeróżne warsztaty. Nawet praca poza granicami naszego kraju nie jest mi obca! Obecnie wciąż nie skupiam się tylko na jednym zajęciu. Ważne jest dla mnie godzenie pracy z wychowaniem córki. 

 

2. Czy wkraczając do blogosfery miałaś jakieś obawy? Od jak dawna jesteś blogerką?

 

Człowiek zawsze ma jakieś obawy, szczególnie boi się tego co mu nieznane. Bloguję od około dwóch i pół roku, ale nie lubię słowa „blogerka”. Sama siebie nie definiuję przez pryzmat bycia blogerką. Myślę, że jestem w tym pisaniu zbyt nieregularna… ale naprawdę konsekwentnie staram się publikować swoje pomysły na wnętrzarskie metamorfozy!

 

3. Dlaczego odnawiasz stare meble? Przecież żyjemy w czasach, w których wszystko wymienia się na lepszy model, a nie naprawia.

 

Odnawiam stare meble, bo są tego warte. Jak dla mnie nie mają konkurencji wśród współczesnej masowej produkcji. Urzeka mnie ich forma i bardzo unikatowy design. Potwierdzeniem ich ponadczasowości może być fakt, że wiele pomysłów z dawnych lat jest systematycznie "przemycana" i wykorzystywana przy współczesnych projektach mebli.

 

4. Czy dajesz drugie życie wszystkim starociom, czy interesują Cię meble z konkretnej epoki?

 

Przeważnie lubię pracować na meblach fornirowanych i z litego drewna. Kocham wzornictwo z lat 60' i namiętnie uskuteczniam swoje wizje na tego typu projektach.

 

5. Skąd czerpiesz inspiracje?

 

Moje inspiracje czerpię z przeszłości i z otaczającego mnie świata. Kocham przyrodę, która jest najlepszym studium kolorów i faktur. Świat wokół nas jest nieustającym źródłem inspiracji!

 

6. Co jest najtrudniejsze w Twojej pracy?

 

Ten element zwany „brudną robotą”. Reszta to sama przyjemność... może dlatego, że zawsze idę na żywioł?

 

7. Zajmujesz się różnymi dziedzinami... czy możesz o którejś powiedzieć, że jest Twoją ulubioną?

 

Oj nie, naprawdę w moim wypadku trudno podjąć się takiego stwierdzenia. Nie mam ulubionej dziedziny, chyba... W każdym razie ja nic o tym nie wiem! Wiesz, jestem osobą dynamiczną i nie mogę za długo zajmować się jedną czynnością. Jednostajna praca nie jest dla mnie! Lubię majsterkować, stylizować meble, tapicerować, malować i tak na przemian…

 

8. Jaką radę dałabyś równie artystycznym duszom co Twoja, które też chcą zaistnieć w blogerskiej strefie design?

 

Najgorzej robić coś na siłę i zmuszać się do ciągłego bycia na tak zwanej "fali". Trzeba być po prostu sobą i robić to, co się lubi. Nikt nie toleruje sztuczności i nachalnego narzucania swojej twórczości i osoby. 

 

9. Spotkałyśmy się podczas Meetblogin. Jakie wspomnienie z tej imprezy szczególnie grzeje Twoje serce?

 

Uwielbiam to wydarzenie za całokształt. Meetblogin jest imprezą inną niż wszystkie... i to bez wątpienia zasługa organizatorki. Nie chodzi tam o zaproszenie największych gwiazdy blogosfery wnętrzarskiej, a o ludzi z krwi i kości, którzy wyróżniają się swoją twórczością w świecie Internetu. Sam fakt uczestnictwa w takim wydarzeniu napawa dumą! Potwierdza to rzadką regułę - nie liczy się to, jak mocno ktoś błyszczy, liczy się to, co poza tym blaskiem możemy zobaczyć. Meetblogin grzeje moje serce w całości, za pomysł, inspirujących ludzi i mnóstwo dobrej energii!

 

10. Poznałaś kilka naszych produktów, czy któryś zrobił na Tobie wyjątkowe wrażenie? 

 

Oczywiście Wasze świece i saszetki zapachowe! Podziwiam konsekwencję w utrzymaniu wszystkich produktów na najwyższym poziomie, w zgodzie z ekologią – a to jest bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Jestem estetką i zwracam uwagę na każdy szczegół. Super, że każda świeca jest w szklanym naczynku. Ważny jest również sam zapach. Nie lubię gasić świec, bo ulatnia się bardzo nieprzyjemny zapach...a w przypadku Waszych przeżyłam bardzo pozytywne zaskoczenie! Nie umiem wybrać jednego ulubieńca jeśli chodzi o zapach. Wszystkie są wyjątkowe i ograniczanie się do jednego konkretnego jest w moim przypadku niemożliwe! Po prostu lubię różnorodność.

Wskaż proszę kolejną uczestniczkę Meetblogin, którą nominujesz do rozmowy z nami i wspomnień: Karolina z KM WE WNĘTRZU – zapraszam!

______________________________________________________________________

Marta Sytniewska - maluję i wypalam swoje wizje, tapiceruję i tworzę autorskie projekty. Prowadzi blog CozaMebel. Obecna w social mediach: Facebook , Instagram i Pinterest

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl