Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Martą Zoyką Michalik

Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Martą Zoyką Michalik

 

1. Podobno masz swoją własną teorię pięknego porządku. O co w niej chodzi?

 

Słowo klucz tutaj to „podobno” (uśmiech).  Ale ja tej teorii nie wymyśliłam! Ta łatka przylgnęła do mnie w sposób stanowczy i nieodwołalny. A tak naprawdę po prostu mam swój styl i własny smak. Kieruje się tym co dyktuje mi mój „wewnętrzny wyznacznik własnego stylu”, który jest ze mną od dawien dawna. To po prostu cecha mojego charakteru… a może dar, z którym się urodziłam?  

 

2. Blogujesz, ale nie tylko. Czym jeszcze się zajmujesz?  

 

Blogowanie było na początku. To tylko dodatek do tego co robię i czym się zajmuję.  Taki rodzaj portfolio, które zastępuje stronę internetową. Moim podstawowym  zajęciem jest fotografia produktowa, reklamowa i kulinarna. Bez aparatu i stylizacji nie funkcjonuję prawidłowo!

             

3. Czy możesz powiedzieć, że żyjesz ze swojej pasji?

 

Moja pasja to moja praca. Często zadaję sobie pytanie co mogłabym robić innego? Jak się spełnić w pracy zawodowej, żeby móc odetchnąć pełną piersią i żyć w zgodzie z własnym “ja”? I w zasadzie zawsze stwierdzam, że to moja droga i nie chcę żadnej innej.

 

4. Czy fotografię produktową nazwałabyś sztuką?

 

Jak najbardziej! Dobre zdjęcie produktowe to cały sekret późniejszej sprzedaży.  Kupujemy “oczami”. To wartość bezwzględna , więc fotografia produktowa musi być sztuką. Nie można tego rozpatrywać w kategoriach „mogłaby być sztuką” – ona musi nią być.

 

5. Jaki jest sekret dobrego zdjęcia wnętrza?

 

Sekretem jest “oko” fotografa. Nie dodam nic więcej.

 

6. Prowadzisz na Facebooku grupę „Stylowe stoły Zoyki” – jaka jest idea tej grupy?

 

Grupa powstała spontanicznie. Nie kierowała mną żadna ideologia. Chciałam się na niej dzielić efektami mojej pracy i zachęcić innych, by sami próbowali i dzieli się efektami.  Stylizacja stołu to “chleb powszedni” każdej Pani domu. Czasami ta czynność może być nudna i nużąca. Można nie mieć pomysłu na przyjęcie z jakiejś okazji czy imprezę rodzinną. Chciałam być pomocna dla ludzi i twórczo zachęcić do eksperymentowania.

 

7. Na Twoim blogu można znaleźć też projekty DIY, odnawianie starych mebli.  Dlaczego decydujesz się odnowić stare meble, zamiast kupić nowe? 

 

Czasami wydaje mi się, że to stare historie. Faktycznie kiedyś częściej zajmowałam się przeróbkami i renowacją. Nie ma u mnie proporcji pomiędzy tym co nowe, a tym co stare. Jeśli mam ochotę na odnowę staroci to nic i nikt mnie od tego nie odwiedzie. Ale jeśli zapragnę nowości prosto ze sklepu to i tu nie ma mocnych.

 

8. Czy masz jakieś zawodowe marzenia na najbliższe lata?

 

To temat rzeka… Przyznam, że czasami czuję się zawodowo postawiona pod murem. Pandemia ma tu swoje niemały wpływ. Wiesz, ten rok miał być spełnieniem zawodowych marzeń. Takie były moje cele i zamierzenia, a jest trochę inaczej… Widocznie nie można mieć wszystkiego! Bez bicia przyznaję się, że moim największym marzeniem jest kontynuacja tego co robię. Dzielenie się swoją pasją i wiedzą z innymi.

 

9. Spotkałyśmy się podczas zeszłorocznej edycji Meetblogin. Co zapadło Ci w pamięci z tego wydarzenia? Który raz na nim byłaś?

 

Nie jestem dobra w liczeniu, ale trochę edycji Meetblogin mam już za sobą. To wspaniałe wydarzenie i cudowny , który możemy spędzić w wyjątkowym gronie. Kobiety we własnym towarzystwie potrafią czynić cuda. Kobiety są siłą samą w sobie i to jest wyjątkowy czas blogerek - każdej innej, każdej różnej, każdej spójnej w swoich celach i dążeniach. Tu nie ma miejsca na konkurencję i zazdrość, no chyba, że tylko w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Przekazujemy sobie wszystko to, co najlepszego  mamy w sobie - moc, siłę, poczucie własnej wartości, ideologie, założenia, a co najważniejsze - uśmiech i radość życia!

 

10. Poznałaś trochę naszych produktów. Jakie zrobiły na Tobie wrażenie?

 

Myślę, że każdy Wasz produkt zasługuje na miano mojego faworyta! Zapachy świec skradły moje serce, ale ich ogólny “dizajn” ma swój niebywały urok.  „Klasa i elegancja” to chyba jak najbardziej celne określenia dla Waszych produktów.

 

Marto, kogo nominujesz do dalszej zabawy? Zapraszam Kate z Polisz Design! 

 

______________________________________________________________

Marta Zoyka Michalik - dyplomowany fotograf i dekorator wnętrz, reżyser produktowych sesji zdjęciowych, blogerka i założycielka grupy STYLOWE STOŁY ZOYKI. Niezwykły talent do kompozycji, wrażliwość na kolor, sprawiły, że po zdjęcia produktowe zgłaszają się do Niej najlepsze marki w Polsce. Jej blog: ZOYKAHOME

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl