Deutsch Polski English Russian

Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Ulą Michalak

0
Wspomnienia z Meetblogin - rozmowa z Ulą Michalak

 

  1. Jesteś blogerką, ale nie tylko. Odpowiadasz za wiele inspirujących, łączących ludzi inicjatyw. Opowiedz o nich coś więcej.

 

Przede wszystkim, jedną ze sztandarowych, ważnych inicjatyw jest Meetblogin. To ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich, twórców internetowych. Podczas trzech dni spotkań i warsztatów blogerzy zdobywają wiedzę i dzielą się doświadczeniami. Ale również budują relacje biznesowe oraz nawiązują przyjaźnie.W tym roku Meetblogin zaplanowany jest na dni 8-10 września. Mocno wierzę, że uda się pokonać wszelkie przeciwności i zorganizować to wydarzenie. Inne inicjatywy, które wymyśliłam i które organizuję od lat to Bloggers Zone na targach w Poznaniu. To aranżacja stoiska tworzona przez grupę blogerek i projektantek na podstawie obowiązujących trendów z wykorzystaniem mebli i dekoracji wystawców Home Decor, Meble Polska i Arena Design. Jeszcze innym wydarzeniem jest BlogTour, to „spacer" grupy blogerów po wybranych, najlepszych stoiskach Warsaw Home.

 

  1. Dlaczego zaprosiłaś naszą markę do udziału w Meetblogin 2019?

 

Meetblogin to miejsce, jak wspominałam, gdzie spotykają się blogerzy, influenserzy i przedstawiciele marek z branży aranżacji wnętrz. Firmy w ramach organizowanych warsztatów czy spotkań poniekąd prezentują swoją ofertę. Nie może być to coś, o czym blogerzy będą się wstydzić mówić, pisać. Ja zapraszam prestiżowe marki i znanych twórców. To musi być symbioza i relacja „win to win”. Stąd też gdy  poznałam ofertę Waszej marki, nie miałam wątpliwości, że to będzie ciekawa propozycja do przedstawienia blogerom.

 

  1. Tyle kreatywnych głów w jednym miejscu - to nielada wyzwanie zaprojektować atrakcyjne spotkanie dla tak wymagającego grona. Jakiego rodzaju warsztaty Ty i blogerzy lubicie najbardziej?

 

Wiele lat doświadczenia pozwoliło mi poznać preferencje koleżanek i kolegów blogerów. Markom, z którymi tworzymy kolejne spotkania w ramach Meetblogin rekomenduje organizowanie takich warsztatów, które w dużym stopniu angażują uczestników, pozwalają się im wykazać, uruchamiają kreatywność.

 

  1. Co szczególnie zapadło Ci w pamięć z zeszłorocznego spotkania?

 

Wiele chwil było wspaniałych. Zawsze są mi bliskie reakcje ludzi, to jak mogę obserwować budzącą się ciekawość o to, co dalej się wydarzy. Lubię patrzeć na proces twórczy podczas kolejnych zadań. Bardzo mnie cieszą rodzące się przyjaźnie, ludzie, którzy otwierają się na drugiego człowieka. A to wszystko było w tak  pięknych okolicznościach przyrody, podstylizowanych również Waszą scenografią, która zresztą cieszyła się dużą popularnością. 

 

  1. A pamiętasz tę kolację przy świecach i akompaniamencie fortepianu? To było naprawdę magiczne!

 

Oj tak, to była wyjątkowa chwila. Mam ciarki jak o tym pomyślę. To było spontaniczne działanie, organizowane na ostatnią chwilę. Ale klimat się stworzył magiczny, niemal metafizyczny. Oprócz światła i muzyki dużą rolę odegrały też uczestniczki, które dzięki temu, że spotykamy się kolejny raz, wciąż mają niedosyt i wiem, że Meetblogin jest stałym i obowiązkowym punktem w ich kalendarzu. To daje mi tyle szczęścia i radości!

.... tak, ja jeszcze szczególnie miło wspominam przepyszny tort urodzinowy.

Tort zorganizowałam, z okazji urodzin jednej z uczestniczek. Myślę, że to taki ludzki odruch, na którego każdego stać. Było wspaniale.

 

  1. Jako "ta, która zajmuje się designem" - jaką złotą radę dałabyś początkującym adeptkom / adeptom tej sztuki?

 

To zależy o czym mówimy, bo design to szerokie pojęcie. Można być teoretykiem, krytykiem designu, konsultantem, redaktorem, a można praktykować jako projektant czy stylista. A jeśli mowa o prowadzeniu bloga, to zdecydowanie chodzi o to, żeby odnaleźć swoją drogę, swój autentyczny pomysł na blog. Ja podchodzę do tematu bardzo profesjonalnie, pracuję z fotografką, buduje każdorazowo własne aranżacje, sama piszę każdy tekst. Ale nie wiem czy tędy droga. Myślę, że to zależy od tego do kogo chcesz trafić i co masz do powiedzenia.

 

  1. Które z naszych produktów szczególnie przypadły Ci do gustu i dlaczego?

 

Ogromne wrażenie zrobiła na mnie cała filozofia tworzenia świec. To niesamowita historia. Jestem pod wielkim wrażeniem. Nie sądziłam, że świece mogą być bardziej szkodliwe lub naturalne i zdrowe. Wcześniej zwracałam uwagę głównie na walory zapachowe i prezencję. Teraz czytam skład, jak przy wyborze jedzenia :) 

 

Nominuj proszę jedną uczestniczkę Meetblogin do rozmowy z nami... Nominuję Refreszing

 _________________________________

 

Ula Michalak: stylistka wnętrz, blogerka, organizator MEETBLOGIN, BLOGGERS ZONE i BlogTour
Social media: FB i IG 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl