Deutsch Polski English Russian

ZIG ZAG czyli ponadczasowy wzór chevron

0
ZIG ZAG czyli ponadczasowy wzór chevron

Zygzak czyli odwrócone V to słynny wzór wykorzystywany w modzie ale także przemyśle wnętrzarskim. Nazywany również chevron od francuskiego słowa "chevre" czyli koza, ponieważ wzór przypominał ślad jaki zostawia kozia racica na ziemi. W heraldyce czyli nauce zajmującej się historią herbów symbol oznaczał odwrócone V czyli schronienie bezpieczeństwo i dom. Chevron to także wzór tkacki, popularnie wszystkim znana jodełka. Oprócz tego warto podkreślić, że słynne daszki zygzakowe ma na przykład w logo marki Citroen, francuski producent samochodów. Chevron występuje również w oznaczeniach wojskowych polskich żołnierzy, brytyjskich i amerykańskich. Prawdopodobnie po raz pierwszy na pagonach w wojskowości użył ich Napoleon.

 

Wyrazisty i dominujący

 

Zygzak występuje często w stylu nowojorskim czyli połączeniu elegancji w eklektycznym, miejskim wydaniu. Chętnie zestawiany jest z innymi geometrycznymi wzorami np. rombami. Co ciekawe pomimo faktu, że jest wzorem wyrazistym i dominującym nie trzeba się go bać zestawiając z innymi odważnymi fakturami na przykład kwiatami. ZiG ZAG ożywi każde wnętrze i nada mu lekkiej drapieżności. W kolekcji We Love Beds znajdziemy kilka wariacji  tego wzoru na poszewkach poduszek dekoracyjnych. Tradycyjną propozycja jest czarny zygzak drobny  na białym tle, ale także szary o większym princie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem przy zastosowaniu zygzaka jest kolor zielony. Pastelowa mięta znacznie łagodzi ostry wzór i nadaje wnętrzu subtelności dlatego nadaje się do pokojów dziecięcych a także jest świetną propozycją na letnie, świeże aranżacje.  Zestawy 2-3 dobranych zygzaków jako gotowe stylizacje znajdziemy również w zakładce promocje w okazyjnej cenie.

 

Z okazji lata mamy też fantastyczną promocję PasteLOVE LATO. Poszewka miętowa ZIG ZAG dostępna jest w cenie 9,99 zł do wyczerpania zapasów. Jeśli zdecydujecie się na cały zestaw naszych miętowych zygzaków możecie je mieć w cenie 29,97 zł!

 

[product id="173, 177, 178, 227, 226, 224"]
[product id="174, 176, 224"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl