Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Nie chodzi tylko o to, żeby z okazji Dnia Ziemi przemyśleć swoje ekologiczne (bądź nie) postępowanie. Choć oczywiście to doskonały moment, by podjąć decyzję o małych-wielkich zmianach, które mają znikome znaczenie z Twojego punktu widzenia, ale w skali globalnej okazują się istotne. Nasza planeta ewidentnie potrzebuje wsparcia i współpracy ze strony ludzi – bo to nasz gatunek jako jedyny ją wyniszcza, eksploatuje i odbiera prawo do życia innym istotom.

Co jakiś czas podpowiadamy Wam, co możecie zrobić dla planety:

- ograniczać plastik; chodź na zakupy z ekologiczną torbą, zabieraj swoje pojemniki na dania zamawiane na wynos, owoce i warzywa pakuj we własne woreczki a nie foliowe torebki;

- ograniczaj zużycie wody i twórz przestrzeń przyjazną zbieraniu wody. Pisaliśmy o tym więcej tutaj.

- kupuj odpowiedzialnie: wybieraj produkty tworzone z troską o planetę, które będą Ci długo służyć. Nie wspieraj przemysłu, który wyniszcza środowisko naturalne.

- ogranicz lub zrezygnuj z mięsa i produktów odzwierzęcych.

Owszem to małe kroczki, ale w skali globalnej mają ogromne znaczenie.  W codziennych wyborach konsumenckich warto kierować się poniższymi zasadami:

 

 

 

Nie chcemy jednak w Dniu Ziemi zasypywać Cię dobrymi radami i nakazami, zakazami, przykazaniami. Wydaje nam się, że Wam – naszym klientom – nie trzeba mówić takich rzeczy jak „Nie zaśmiecaj lasu”. Jesteście bardzo świadomymi ludźmi, którym blisko jest do troski o planetę. Dlatego chcemy Was zachęcić (zainspirowani Ekokalendarzem) do spędzania tego dnia w naturze. Wyłącz choć na godzinę telefon, wyjdź z domu i zanurz się w przyrodzie. Jeśli możesz – pójdź do lasu, poobserwuj budzącą się do życia wiosnę. Pozwól sobie poczuć zapach lasu, wiatr na skórze, posłuchaj śpiewu ptaków… zatop się w tym doświadczeniu. Czy wiesz, jakie mijasz drzewa? Czy wiesz, jakie rośliny wypuszczają pączki? Czy wiesz, jakie zioła i rośliny jadalne właśnie wyglądają na świat? Czy potrafisz coś z nich przyrządzić, czy to Cię w ogóle interesuje? Pobądź w tym doświadczeniu. Zrelaksuj się. Oddychaj spokojnie i ciesz się chwilą. Las, przyroda, wiosna – to doda Ci powera.

Jeśli nie możesz pójść do lasu, przejdź się po swojej okolicy i poszukaj oznak wiosny, przyjrzyj się przyrodzie, która żyje na Twoim osiedlu. Nie wstydź się być jak dziecko – patrz bezwstydnie na robaczki i mrówki, na pąki na drzewach, na chmury na niebie. Poczuj jak Twoje stopy stąpają po ziemi. Poszukaj kontaktu z naturą tam, gdzie możesz. Może masz ogródek? Może masz hodowle warzyw i roślin na balkonie? Poświęć temu uwagę.

To Ziemi zawdzięczamy wszystko. To nasz jedyny dom, jedyne miejsce w którym możemy funkcjonować. Kontakt z naturą jest dla nas – ludzi – konieczny. Bez niej w końcu usychamy. To Ziemia nas karmi, to Ziemia pozwala nam żyć. Obudź w sobie wdzięczność wobec naszej planety, poczuj jak wielki dar mamy. Z tej perspektywy zdecydowanie łatwiej być „eko” i pewne decyzje stają się oczywiste.

 

"Jedno wiemy. Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi – to wiemy. Wszystko jest ze sobą złączone jak krew, co wiąże jedną rodzinę. Wszystko jest złączone. Co się przydarza Ziemi, przydarza się także synom tej Ziemi. To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką. Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie."

Wódz Seattle

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl