Deutsch Polski English Russian

Sojowe świece zapachowe

Znamy receptę na stworzenie wyjątkowej atmosfery w domu czy mieszkaniu. Naszym rozwiązaniem są unikalne świece zapachowe sojowe, które wypełnią pomieszczenie niepowtarzalnym aromatem. To właśnie im dedykujemy naszą nową markę We Love Candles.

Świeca zapachowa Wood & Whisky 100G M Świeca zapachowa Wood & Whisky 100G M
Cena: 67,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Lily of the Valley 100G M Świeca zapachowa Lily of the Valley 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Lilac 100g M Świeca zapachowa Lilac 100g M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Humidor 100G M Świeca zapachowa Humidor 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Blackberry  100G M Świeca zapachowa Blackberry 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Lavender & Herbs 100G M Świeca zapachowa Lavender & Herbs 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Fresh Grass 100G M Świeca zapachowa Fresh Grass 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
  • nowość
Świeca zapachowa Basket of Tulips 100G M Świeca zapachowa Basket of Tulips 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
  • nowość
Świeca zapachowa Rhubarb & Lilly 100G M Świeca zapachowa Rhubarb & Lilly 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
  • nowość
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Sweetheart 100g M Świeca zapachowa Sweetheart 100g M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Ginger Cookie 100G M Świeca zapachowa Ginger Cookie 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Melon & Honey 100G M Świeca zapachowa Melon & Honey 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Jasmine Green Tea 100G M Świeca zapachowa Jasmine Green Tea 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca zapachowa Sandal Tree 100G M Świeca zapachowa Sandal Tree 100G M
Cena: 69,00 zł
szt.
Świeca Spice it up 220g L Świeca Spice it up 220g L
Cena: 79,00 zł
szt.
Świeca You’re wild, baby 220g L Świeca You’re wild, baby 220g L
Cena: 79,00 zł
szt.
Świeca Wild thing 220g L Świeca Wild thing 220g L
Cena: 79,00 zł
szt.

We Love Candles powstało, bo kochamy świece i piękne zapachy, ale kochamy też świat, który nas otacza. Dlatego postanowiliśmy tworzyć świece, które będą produktem najwyższej jakości. Powstają prosto z serca, więc nie ma tutaj miejsca na kompromisy z jakością. Nasz sojowy wosk pochodzi z certyfikowanych ekologicznych upraw.

Olejki zapachowe są w 100% naturalne. Knoty są bezpieczne dla zdrowia - bawełniane lub drewniane. Szkło, w które pakujemy świece jest tworzone specjalnie dla naszej marki w Polskiej hucie szkła. Dzięki tym zabiegom uzyskaliśmy świece, które mają wyjątkowo piękne i długotrwałe zapachy, a ich designerskie opakowania wręcz proszą się o ponownie wykorzystanie. 

Produkty pakujemy w eleganckie kartoniki, dzięki czemu idealnie nadają się na prezent dla każdego miłośnika niebanalnych, a przy tym praktycznych elementów wyposażenia wnętrza.

Nasza marka jest manifestem "mniej znaczy więcej" - możesz rozpieszczać swoje zmysły i otaczać się przedmiotami luksusowymi (czyli najwyższej jakości), jednocześnie mając świadomość, że Twoje wybory nie są sprzeczne z dobrem planety.

Jak prawidłowo palić świece sojowe?

Życie każdej świecy w zależności od jej gramatury to długość około kilkudziesięciu godzin. Pierwsze palenie świecy jest najważniejsze i ma decydujący wpływ na to jak będzie się zachowywała dalej w użytkowaniu.

Warto wiedzieć jak robić to prawidłowo, aby cieszyć się dobrą jakością palenia a także wykorzystać kompozycje zapachowe maksymalnie. Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z świecami koniecznie zastosuj się do instrukcji palenia, aby się zwyczajnie nie zniechęcić, jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli jednak jesteś świecoholikiem to pewnie większość trików znasz a może dowiesz się czegoś, co może Ci się przydać w dalszej przygodzie z paleniem świec. 

Wosk sojowy jest naturalnym produktem bez polepszaczy, dlatego jego wypalanie się jest także specyficzne. Największym błędem popełnianym podczas pierwszego kontaktu z świecą sojową jest zapalenie na świecy na chwilę i jej szybkie zgaszenie. Nieprawidłowe jest także palenie świecy "na próbę" aby poznać jedynie zapach. 

Ile pali się zapachowa świeca sojowa?

W zależności od pojemności świecę sojową należy palić od 1,5 godziny do 3 godzin. Przede wszystkim nie powinno się jej zgasić zanim wosk nie rozgrzeje się na całej średnicy świecy aż do ścianek szklanego naczynia i stworzy tzw "basen" z woskiem.

Podczas tego rytuału wytwarzamy pamięć pierwszego palenia świecy i dzięki temu będzie się ona zużywała równomiernie bez tworzenia wąskiego tunelu, który sprawia, że nie wykorzystamy całego potencjału świecy. Oprócz tego świeca, która stworzy sobie takie wąski tunel w wosku jest narażona na gaśnięcie, ponieważ pogłębiający się lejek sprawi, że płomień ma za mało tlenu, aby się z powodzeniem palić. 

 TIP: Jeśli nie masz tyle czasu, aby osiągnąć w normalnym tempie etap zbasenowanej świecy, możesz owinąć ją folią aluminiową, co przyspieszy rozgrzanie wosku. 

Przycinanie knota świecy zapachowej

Jest to trik, który zna niewiele osób, ale niezwykle ważny, aby świeca paliła się estetycznie. Świece We Love Candles posiadają drewniany i bawełniany knot wysokiej jakości, dlatego świece palą się czysto a knot nie kruszy.

Dobrym zwyczajem jest jednak przycinanie knota już od drugiego palenia na długość około pół centymetra. Zapewni to piękny płomień świecy, który nie będzie mrugał a palił się harmonijnie nie zmieniając kształtu światła.

Dodatkowo zapewni to czystość w basenie rozgrzanego wosku. Nasze knoty nie kruszą się a wnętrze świecy nie bywa zabrudzone, ponieważ nie pływają w nim knotowe paproszki.

W świecach zapachowych z kolekcji GOLD zaprojektowana szklana kopułka jest także designerskim pojemniczkiem do gaszenia.

Aby uniknąć ryzyka zabrudzenia wosku odłamkami spalonego knota podczas zdmuchowania najlepiej "udusić" świecę właśnie takim gasidełkiem. 

Przycinaj knot małymi nożyczkami do paznokci lub cążkami. Będzie łatwiej dostać Ci się do szklanego pojemnika. Drewniany knot możesz natomiast po prostu odłamać wyczuwając odpowiednią długość palcami.

Zasady bezpieczeństwa przy paleniu świecy

Na koniec kilka słów o bezpiecznym paleniu świec, o których zawsze należy pamiętać, aby cieszyć się w pełni pięknym rytuałem i magicznym zapachem świec We Love Candles do samego denka.

  • nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru
  • zachowaj szczególną ostrożność podczas palenia, jeśli w pobliżu znajdują się dzieci i zwierzęta
  • nie pal świecy też zbyt długo, ponieważ szklane naczynie będzie narażone na działanie temperatury a wosk może się odkształcić
  • nie wolno nachylać się nad płonącą świecą, gdyż może to powodować spalenie włosów lub rzęs
  • daj świecy bezpieczną przestrzeń -świece ustawiaj z dala od materiałów łatwopalnych, papieru, firan 
  • staraj się wietrzyć pomieszczenia po każdym dłuższym paleniu świec

Często zadawane pytania

Czy świece sojowe są zdrowe?

Świece sojowe są ogólnie uważane za bezpieczne, chociaż mogą wywoływać alergie u niektórych ludzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl