Deutsch Polski English Russian
Ostatnie wpisy
We love LOHASWe love LOHAS

LOHAS – to słowo brzmi trochę egzotycznie, dziwnie, jak nowe „hygge”, prawda? Faktycznie ma coś wspólnego z duńskim hygge, bo również jest sposobem na życie, a mówiąc ściślej: na świadome, odpowiedzialne życie.

Misja gospodarcza w DubajuMisja gospodarcza w Dubaju

O wyjeździe na misję gospodarczą do Dubaju. Rozmowa z Małgorzatą Pasierbską i jej córką - Malwiną, która reprezentowała firmę na arenie międzynarodowej. 

Bestsellery
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie
Wosk zapachowy Ginger Spice Cookie

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Elegant Simplicity
Wosk zapachowy Elegant Simplicity

9,00 zł

szt.
Wosk zapachowy Beautiful Poison
Wosk zapachowy Beautiful Poison

9,00 zł

szt.
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M
Świeca zapachowa Cotton Breath 100G M

69,00 zł

szt.
Przegląd wnętrzarskich trendów: cluttercore

Przegląd wnętrzarskich trendów: cluttercore

Źródło zdjęcia tytułowego: The Apartment, Kopenhaga

Czyżby królujący od kilku lat minimalizm odchodził w przeszłość, ustępując miejsca czemuś zupełnie ze sobą sprzecznemu? Cóż, nie wróżymy końca minimalistycznych wnętrz, warto jednak wiedzieć, że maksyma „less is more” w branży wystroju wnętrz niekoniecznie jest wciąż aktualna.

Less is more? More is better!

Kontrolowany bałagan – cluttercore, to trend w branży aranżacji wnętrz, o którym mówi się coraz więcej. Ewidentnie zyskuje na popularności, bo tworzy wnętrza, w których widać, że żyją ludzie. Przytulne, zapraszające by się w nich rozgościć, autentyczne. Minimalistyczne wnętrza często sprawiają wrażenie surowych i niegościnnych – miło na nie popatrzeć, ale strach usiąść na kanapie. Nadmiar porządku budzi w nas niepokój. Nadmiar bałaganu również odrzuca. Cluttercore poszukuje złotego środka pomiędzy wieloma przedmiotami, a ich spójnym zestawieniem. I znajduje.

 

Źródło: Simple&Serene Living 

Kontrolowany bałagan w praktyce

W odróżnieniu od minimalizmu, który nakazuje pozbywanie się zbędnych rzeczy (co,  jeśli oznacza „wyrzucenie”, jest bardzo nieekologiczne), cluttercore poszukuje nowych zastosowań dla starych przedmiotów. Stara encyklopedia może zostać podkładką, a zbiór ciekawych miseczek z całego świata możesz śmiało eksponować na półkach i gablotach. Jeśli lubisz otaczać się poduszkami dekoracyjnymi, pledami, kocami, miękkimi dodatkami a do tego wszystkiego cenisz sobie bibeloty po babci, to odnajdziesz się w tym trendzie na pewno.  Uwielbiasz sztukę i chętnie zamienisz swój dom w galerię? Wspaniale! Cluttercore kocha ściany pełne obrazków, plakatów, zdjęć.  Kocha detale, desenie i gdy dużo się dzieje. Kolorowe tkaniny, wielobarwne dodatki… w takim wnętrzu można się twórczo wyładować.

 

Źródło: Minette Hand

Przytulne wnętrza

Patrzenie na minimalistyczne wnętrza może powodować estetyczną przyjemność. Jednak jak wielu z nas faktycznie dobrze się czuje w takich wymuskanych, surowych przestrzeniach? W domu powinniśmy czuć się przede wszystkim swobodnie.  Jednak decydując się na wnętrze w stylu cluttercore, musisz się bardzo pilnować, by nie przesadzić – wówczas zamiast efektu przytulnego wnętrza uzyskasz efekt odrzucającego bałaganu. W takim miejscu nikt nie będzie czuł się swobodnie, a Ty i Twoi bliscy na pewno nie wypoczniecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl